» Domů » Letecká doprava » Přistávací dráha mnichovského letiště byla uzavřena kvůli klimatickým protestům

Přistávací dráha mnichovského letiště byla uzavřena kvůli klimatickým protestům

Podle mnichovského letiště byla ve čtvrtek uzavřena jedna ze dvou ranvejí letiště kvůli klimatickému protestu. Podle mluvčího letiště se aktivisté přilepili na ranvej severně od letiště. Lze očekávat narušení letecké dopravy. Policie rozjela rozsáhlou akci. Podle letiště se aktivisté také pokusili dostat na místo na jižní straně letiště, ale zabránila jim v tom policie.

Čtvrteční akci měla na svědomí skupina “Last Generation”. „Vždy jsme připraveni na konstruktivní jednání, jako včera s bavorským ministrem vnitra (Joachimem Herrmannem) . Ale co potřebujeme tváří v tvář hrozícímu klimatickému peklu, jsou činy a nejen prázdná slova,“ řekla mluvčí Aimée van Baalen.

Koncem listopadu skupina na téměř dvě hodiny paralyzovala letiště BER hlavního města Berlína. Do prostor letiště se tehdy dostaly dvě skupiny, každá složená z několika lidí. Některé z nich byly podle policie přilepené k zemi. Sama skupina uvedla, že někteří aktivisté přes místo jezdili na kolech. Berlínské letiště zastavilo provoz na obou ranvejích.

Podle skupiny aktivisté také ve čtvrtek ráno znovu vstoupili do areálu berlínského letiště. Skupina, která nedávno také často blokovala silnice v Mnichově a Berlíně, požaduje po spolkové vládě lepší ochranu klimatu a požaduje mimo jiné omezení rychlosti na dálnicích na 100 kilometrů v hodině a jízdenku na vlak za 9 eur pro celé území Německa. Letiště vyčíslila škody na tisíce eur, které bude pravděpodobně vymáhat po aktivistech, včetně oplocení, které poškodily.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes