zdroj wikipedia

zdroj wikipedia

Polsko pokračuje s přípravou rychlostní silnice S8, která spojí Wroclav s Králickem v Česku. Otevřelo nabídky soutěžících na stavbu dvou úseků o celkové délce 17 kilometrů. Jejich stavba má začít ještě letos.

Reklamy

Soutěžené úseky byly Łagiewniki Zachód -Niemcza (9,3 km) a Niemcza – Ząbkowice Śląskie Północ (7,9 km). Informace o soutěžených zakázkách zveřejnil státní polský správce silniční infastruktury GDDKiA na svém webu. V obou soutěžích předložila nejnižší nabídky POLBUD-POMORZE, v obou soutěžích jde o cenu nižší o 15-20 procent, oproti předpokládané částce. Obě stavby nabízí zrealizovat za celkem 597 milionů zlotých.

Cena měla v soutěžích váhu 60 procent, ostatní kritéria, jako záruka, zkušenosti týmu s konkrétními pracemi. Celá stavba má být hotová do 39 měsíců od zahájení stavby. Celá stavba 87 kilometrů dlouhé rychlostní silnice z Wroclavi do Kladska GDDKiA rozdělila na šest úseků. Prvních 32,5 kilometrů se začalo stavět už na konci minulého roku. Poslední úsek do Kladska z Bodoszowa na české hranice se zatím nesoutěží. Celá rychlostní silnice má být hotová v roce 2030.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading