» Domů » Městská doprava » Pět elektrických autobusů MAN zajišťuje udržitelnou mobilitu na Syltu

Pět elektrických autobusů MAN zajišťuje udržitelnou mobilitu na Syltu

Jako největší ze severofríských ostrovů se Sylt spoléhá na eBuses od MAN. Čtyři plně elektrické 18metrové kloubové autobusy a 12metrový samostatný autobus jsou nyní v provozu pro Sylter Verkehrsgesellschaft (SVG). Dnes proběhlo oficiální předání čtyř MAN Lion’s City 18 E ve Westerlandu. Dvanáctimetrový sólový autobus MAN Lion’s City 12 E byl na Syltu uveden do provozu v říjnu loňského roku.

V příštích pěti až šesti letech by Sylter Verkehrsgesellschaft (SVG) rád zcela přeměnil svůj vozový park na elektromobilitu. Důležitý krok v tomto směru byl nyní učiněn uvedením do provozu celkem čtyř plně elektrických kloubových autobusů a sólo autobusu řady MAN Lion’s City E. K tomuto účelu je depo SVG vybaveno také rozsáhlým systémem řízení zpoplatnění. Přestavba by měla být dokončena do konce roku 2023.

Čtyři kloubové autobusy MAN Lion’s City 18 E s bateriovým elektrickým pohonem a 12metrový elektrobus MAN Lion’s City 12 E budou plně integrovány do pravidelného provozu pěti linek na Syltu, a proto se používají pro SVG na celém ostrově. ze Seznamu do Hörnuma. Se svými 53 místy k sezení a 79 místy k stání a dvěma místy pro vozíčkáře je e-kloubový autobus obzvláště vhodný pro vysoce frekventované trasy.

„Po Pellwormu nyní naše elektronické autobusy MAN využívá také Sylt, největší ze severofríských ostrovů. Obzvláště nás těší, že naše produkty dokázaly přesvědčit při praktickém použití v tomto regionu, kde je ochrana klimatu tak důležitá, a že nyní svým futuristickým designem chytrých hran pomohou utvářet charakteristický obraz ostrova,“ říká Steffen Eimer, regionální manažer pro prodej autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus Deutschland GmbH.

MAN DigitalServices optimalizuje správu vozového parku

Kromě hardwaru spoléhá SVG také na MAN DigitalServices. RIO Box je nezbytným předpokladem pro toto využití digitálních služeb MAN. To se používá pro mobilní přenos dat vozidla a informací o údržbě do RIO Cloudu. Správa nabíjení a baterie pro eBuses přináší zvláštní výhodu pro správu vozového parku SVG. MAN eManager umožňuje přesné monitorování vozidla a baterie, nabíjení s funkcí časovače a klimatickou předúpravu elektrobusů. S posledně jmenovaným lze autobusy v zimě před odjezdem z vozovny vyhřívat na nabíjecí stanici a v létě chladit, aby se šetřila kapacita baterie a získal se dodatečný dojezd. Ale také jakékoliChyby načítání se také zobrazují správci vozového parku, aby bylo možné včas zasáhnout.

Technologie baterií

MAN využívá vyspělou technologii lithium-iontových baterií (NMC) z modulárního systému koncernu. Díky inteligentnímu řízení teploty optimalizovanému pro městské autobusy je zaručena obzvláště dobrá dostupnost v kteroukoli roční dobu. Plně elektrické kloubové autobusy dosahují náročného denního dojezdu až 350 kilometrů. V MAN eBus Efficiency Run a Electrifying Europe Tour přes osm zemí elektrobus opakovaně prokázal , že za dobrých každodenních podmínek je možné ujet mnohem více než 350 kilometrů .

Na střeše autobusů je umístěno celkem osm bateriových sad. To má tu výhodu, že baterie jsou umístěny mimo zadní část, která je náchylnější k nárazu a jsou snadněji přístupné pro servis.

TZ, foto MAN

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes