nový most v Härnösandu, autor Peab

Společnost Peab byla pověřena strhnout stávající most přes Nattviken v centru Härnösandu a postavit na stejném místě otevírací most. Zakázku společnosti zadala je město Härnösand, kdy smlouva má hodnotu 542 milionů korun.

Reklamy

Současný šindelový most byl slavnostně otevřen v roce 1937 a nyní dosloužil. Současnou zátěž množstvím autem a jejich váhou už nezvládá. Nový most bude obloukový a je inspirován úplně prvním mostem, který tam byl postaven na konci 19. století. Nový most bude mít uprostřed také zvedací část, která umožní lodní dopravu. Během stavby mostu Peab postaví provizorní most, který vyřeší dopravní situaci.

„Jsem rád, že v tomto technicky vyspělém projektu jsme díky dobrému partnerství s magistrátem Härnösand našli finanční a udržitelná řešení a nový most bude velkou vzpruhou pro jeho obyvatele i návštěvníky. S místními zdroji budujeme kritickou komunitní infrastrukturu v Härnösandu,“ říká Jörgen Eriksson, regionální manažer Peab.

„Dostaneme nový a moderní most jak technicky, tak vzhledově. Bude to orientační bod, kterého si všimne každý, kdo projíždí městem po dálnici E4,“ říká předsedkyně správní rady obce Härnösand Helena Elfvendal.

Stavba bude zahájena v červnu 2024 a most by měl být uveden do provozu v červnu 2026.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading