» Domů » Železnice » Osobní železniční spojení mezi Ukrajinou a Rumunskem se očekává na začátku prosince

Osobní železniční spojení mezi Ukrajinou a Rumunskem se očekává na začátku prosince

Ukrajina a Rumunsko podle ukrajinského ministerstva infrastruktury obnovují železniční komunikaci na úseku Rakhiv – Dilove – Valea Viseului. Ukrzaliznytsya již v tomto směru provedla první zkušební jízdu a v prosinci je plánováno spuštění osobních vlaků. “Otevření železniční osobní dopravy na hranici mezi Ukrajinou a Rumunskem se očekává začátkem prosince. Trasu bude obsluhovat pohodlný regionální vlak DPKr-3 postavený na Ukrajině,” uvedl ministr infrastruktury Ukrajiny Oleksandr Kubrakov.

Dodal, že doba jízdy z Rachiva do rumunského Vali-Viseului bude bez celních procedur přibližně 40 minut a hraniční a celní kontrola bude prováděna na palubě vlaku při nástupu. Ukrzaliznytsia plánuje provozovat dva spoje denně s možností přestupu cestujících do vlaků rumunské železnice CFR. Vlaky jezdí denně z Vali-Viseului do stanic Sighet, Cluj a Bukurešť. Otevření spojení souvisí si eliminací Ruských vojsk na Ukrajině a obnově bezpečnosti v oblasti. 

This slideshow requires JavaScript.

Foto Wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes