aktuální zastávky u nádraží Opava Východ. Foto město Opava

Příměstská doprava je v současné době vedena zejména na přestupní uzel Opava Východ s odstavením autobusů mimo centrum na Bílovecké ulici v areálu dopravce. Většina linek v dotyku s centrem města zastavuje na Nádraží Východ a pokračuje ve směru na Bruntál a Rýmařov na Praskovu a nákladní. Ve směru na Ostravu pokračují linky na Zámecký okruh nebo na zastávky Praskova a Těšínská.  Ve směru na Hradec nad Moravicí pokračují linky na Roosweltovu.

Reklamy

Sjednocení dopravního uzlu by mělo význam pro přestupy i organizování dopravy uvádí město Opava. Dnes je nejvýznamnější zastávkou Opava Východ v celém městě.

V rámci plánu mobility bylo navrženo rozšíření přestupního uzlu na Praskově, jelikož většina cestujících ze Zámeckého okruhu pokračuje do centra města. Rozšíření zastávek zde nakonec nebylo realizováno.
V minulosti se uvažovalo a výstavbě autobusového nádraží na ulici Těšínské mezi Lidlem a Tescem. Zastavení autobusů zde by ovšem prodloužilo docházku lidem zejména do centra města. V současné době, tak město zvažuje vybudování nového autobusového nádraží přímo u vlakového nádraží Opava Východ, kde současně končí všechny vlaky regionální dopravy, včetně autobusů.

K novému autobusovému nádraží by mělo přibýt záchytné parkoviště, tak aby bylo plně návazné na linky MHD, včetně veškeré veřejné dopravy. Autobusové nádraží by mělo stát za vlakovým mezi areálem prodejen DEK a Lidl a železnicí. „Je to zatím úvaha, není připravená projektová dokumentace ani nejsou vyřešeny majetkové vztahy k dotčeným pozemkům,“ upřesnil Kůs.

Bývalé autobusové nádraží v Těšínské ulici ustoupilo obchodnímu centru Silesia. Zrušeno bylo v červnu 2003 a obchody na jeho místě slouží od října následujícího roku.

Foto město Opava

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading