Domů / Městská doprava / Olomouckými ulicemi prodeje vánoční tramvaj, poveze Mikuláše i betlémské světlo

Olomouckými ulicemi prodeje vánoční tramvaj, poveze Mikuláše i betlémské světlo

Foto: Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Do olomouckých ulic vyjely vánočně nastrojené tramvaje. Atmosféru města tentokrát kromě osvětlení navodí i nové polepy se zimní tématikou, do kterých se tramvajové soupravy v předvánoční době vyladily.

Tematického polepu se letos dočkaly všechny olomoucké vánoční tramvaje. „Souprava vozů typu EVO je laděna v duchu zimní krajiny, sněhových závějí a zasněžených domků. Vůz T3 dostal zase teplý červený vánoční svetr,“ přiblížil proměnu několika vozů Jaroslav Michalík, předseda představenstva Dopravního podniku. Vánočně nazdobený vůz T3 se v adventní době stal už tradiční součástí Olomouce a od roku 2021 k němu přibyla právě souprava vozů EVO.

Mikuláš i Betlémské světlo

Tradiční Mikulášské jízdy historickou tramvají 223 připravil dopravní podnik pro veřejnost na sobotu 2. prosince. „Od 10 do 18 hodin se mohou rodiče s dětmi svézt historickou tramvají s Mikulášem, anděly a čerty,“ popsal místopředseda představenstva DPMO Pavel Zatloukal. Tramvaj bude jezdit na trase Sokolská – nám. Republiky – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět po trase Pavlovičky – Hlavní nádraží – Envelopa – Tržnice – Náměstí Hrdinů.

Na 3. adventní neděli historická tramvaj rozveze po Olomouci také Betlémské světlo. Dopravní podnik ve spolupráci s Lidovým spolkem Olomouc poveze tento symbol míru v neděli 17. prosince. Tramvaj s ním vyrazí zhruba půl hodinu před polednem ze zastávky U Dómu. „Zamíří postupně na tři konečné zastávky U Kapličky (cca 12:05), Nová Ulice (cca 12:35) a Neředín (cca 13:00). „Právě tam si lidé mohou s lucernou pro Betlémské světlo přijít a odnést si jej do svých domovů. K dispozici bude pro veřejnost také v lucerně v prostoru vrátnice dopravního podniku v Koželužské ulici až do Vánoc,“ doplnila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Podrobné informace a jízdní řády na webových stránkách www.dpmo.cz. Jak pojede Mikulášská tramvaj se můžete podívat u nás na webu v PDF formátu.

TZ Olomouc, Foto: Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Označeno:
0 0 hlasy
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
trackback
2 let před

[…] Continue reading Olomouckými ulicemi prodeje vánoční tramvaj, poveze Mikuláše i betlémské sv… […]

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

18 Čvn
18 Čvn 26
Lysá nad Labem
VAN&Truck Show Přerov
24 Čvc 26
Přerov
21 Srp
13 Zář
13 Zář 26
Kroměříž

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 371 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

1
0
Would love your thoughts, please comment.x