ilustrační foto Policie ČR

ilustrační foto Policie ČR

Mimořádné opatření zavedlo Česko 29. září 2022. Česká vláda kontroly neprodloužila, v příhraniční oblasti však nadále bude zvýšený dohled. Náhodné kontroly na hranicích České republiky se Slovenskem, dočasně zavedené z důvodu zvýšené míry nelegální tranzitní migrace, v noci na neděli skončily. Jejich zrušení dnes oznámil český ministr vnitra Vít Rakušan.

Reklamy

Mimořádné opatření zavedlo Česko 29. září 2022. Česká vláda kontroly neprodloužila, v příhraniční oblasti však nadále bude zvýšený dohled. “V příhraniční oblasti stále necháváme 70 policistů, tedy zvýšený dohled – jak v oblasti blízko oficiálních hraničních přechodů, tak i na zelené hranici,” řekl Rakušan. Zdůraznil, že kontroly tak nebudou probíhat přímo na hranici, ale náhodně v terénu.

Český vládní kabinet začal režim na hranicích zmírňovat na konci uplynulého roku, kdy 21. prosince změnil kontroly na náhodné. Podle tehdejších vyjádření Rakušana vláda zhodnotila, že situace se zlepšuje, a tomu přizpůsobila i opatření. Kontroly na hranicích Česka a Slovenska zavedla česká vláda v září původně na deset dní. Od té doby platnost tohoto opatření prodloužila pětkrát, naposledy 25. ledna. Za uplynulý rok 2022 od kdy byli kontroly zadržela Policie na 14 tisíc lidí na hranicích, kteří se snažili přejít hranici nezákonně, jako uprchlíci. Většinu z nich vrátila na Slovensko. Současně zadržela značné množství převaděčů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading