Foto © GreenCityTrip

Poptávka po udržitelné alternativě k letadlům roste. Nizozemská společnost GreenCityTrip proto od 25. května 2022 nabídne nové noční vlaky z Německa do různých evropských destinací. Vlak s celkem 640 lůžky obslouží oblíbené prázdninové destinace jako Benátky, Florencie, Bologna, Milán, Kodaň, Göteborg nebo Vídeň.

Reklamy

Podle GreenCityTrip je velká poptávka po udržitelné alternativě letecké dopravy. Vysoké náklady na palivo pro auta a letadla dále podpořily zájem o noční vlaky. Zejména pokud jde o destinace, které jsou snadno dostupné vlakem. Nové noční vlaky mohou cestující využívat od 25. května 2022 ve večerních hodinách v Kolíně nad Rýnem, Dortmundu a Bad Bentheimu. Druhý den ráno dorazíte do cíle odpočatí: přímo v centru města Prahy, bez front na letišti a zároveň jste udělali něco pro životní prostředí.“ Věděli jste, že oproti létání ušetříte 700 kilogramů CO2? “ dodává nadšeně Hessel Winkelman, spolumajitel GreenCityTrip.

S vlakem do budoucnosti

Maarten Bastian, spolumajitel, dodává: “Tímto krokem jsme jako cestovní kancelář v popředí, pokud jde o to, abychom zákazníkům umožnili cestovat ještě zodpovědněji. Nabízíme výlety do fantastických evropských měst, včetně hotelu v cílové destinaci. Díky těmto nabídkám je kromě příjezdu a odjezdu nočním vlakem vždy nabízeno ubytování v hotelu v místě určení. Je také možné rezervovat pouze jízdenku na noční vlak. Důležitou výhodou pro německé zákazníky je, že všechny naše balíčky city break a nabídky pouze na jízdenku jsou schváleny Nizozemskou asociací touroperátorů jsou pro německé zákazníky plně finančně zajištěny. Tato služba je standardně zahrnuta v ceně, stejně jako čerstvé prádlo na každé trase. Náš vlak čeká v cíli, takže je zaručené že naši zákazníci mohou kdykoli bezpečně cestovat zpět do Německa.“
GreenCityTrip provozuje od roku 2021 několik nočních vlakových linek z Nizozemska a nyní expanduje do Německa. GreenCityTrip.de nyní nabízí 5denní výlety po městě včetně lůžka ve lůžkovém voze a hotelu v destinaci od 199 EUR na osobu a konkuruje tak leteckému průmyslu. GreenCityTrip hodlá síť v následujících letech dále rozšiřovat.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Od dubna startuje nové noční vlakové spojení Bad Bentheim-Drážďany-Praha

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading