Od 14. listopadu budou ÖBB provádět práce na ochraně proti pádu skály na západní rampě Arlberg v oblasti Bings. Na horských trasách, jako je Arlbergbahn, to není jediné opatření. ÖBB-Infrastruktur AG provádí práce na ochranu před přírodními riziky po celý rok, aby vlaky jezdily bezpečně a přesně po kolejích.

ÖBB Infra odpovídá za bezpečné, efektivní a spolehlivé odbavení železniční dopravy na zařízeních infrastruktury ÖBB a velmi významně tak přispívá k efektivitě a bezpečnosti železničního provozu. Ochrana před přírodními riziky v Alpách je zvláště důležitá na horských trasách, jako je železniční trať Arlberg mezi Landeckem a Bludenz. Aby byla železniční zařízení a jejich sousedi v budoucnu ještě účinněji chráněna před padajícími kameny, ÖBB od roku 2023 obnoví a rozšíří stávající ochranu před padajícími kameny v oblasti Bings. Jako důležité přípravné práce jsou mezi 14. listopadem a 2. prosincem 2022 vyžadovány těžební práce. Aby se toto časové okno využilo co nejefektivněji, používají se k přepravě dřeva i vrtulníky. ÖBB se snaží naplánovat časy letů tak, aby s tím spojené zvýšení hladiny hluku bylo co nejnižší. ÖBB prosí o pochopení pro nezbytné práce z hlediska bezpečnosti železničního provozu a obyvatel.

V loňském roce 2021 investovaly ÖBB přibližně 4 miliony eur do modernizace ochranných konstrukcí proti lavinám a kamením na železniční trati Arlberg. Letos byly do ochranných opatření investovány další 2 miliony eur, jedním z hlavních opatření je lavinová bariéra v oblasti Pfaffentobel. Další investice jsou naplánovány na příští roky také podél železniční trati Arlberg, zejména mezi Landeckem a Bludenzem, aby byla zajištěna udržitelná ochrana stávajících železničních zařízení a tím i nejvyšší možná dostupnost trati. Například v oblasti Bings bude v letech do roku 2025 instalováno nebo vyměněno přibližně 1 750 lineárních metrů ochranných sítí proti pádu skal. Kromě toho bude zasíťována plocha kolem 8 000 m² skály. Pro toto ochranné opatření kolem 12

Foto © ÖBB Sailerbrothers

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém