autobus Honzíkových autobusů,s.r.o.

Nový dopravce do Jablůnkova z Brna, ale s moc otázkami

Od prosince 2018 začal jezdit Honzikovy autobusy,s.r.o. na pravidelné lince mezi Jablůnkovem a Brnem v pátek navíc ještě jedním spojem. Jak píše dopravní web zdopravy.cz “„Dělal jsem v Jablunkově vedoucího střediska autobusové dopravy a viděl jsem, že tato relace je dlouhodobě zanedbávaná. Spojení vlakem není dobré, musí se často vícekrát přestupovat a je poměrně drahé,“ vysvětlil důvody ke startu nové linky majitel firmy Jan Širc.

autobus Honzíkových autobusů,s.r.o.
autobus Honzíkových autobusů,s.r.o.Honzíkovy Autobusy,

Na linku nasadil autobus Bova Star Futura pro 53 míst. Klimatizovaný autobus má WC a připojení k internetu. „Nechtěl jsem jít cestou dalších služeb, pro které bych musel zaměstnávat k řidiči ještě další personál,“ dodal Širc.
Linka vyjíždí ráno z Jablunkova přes Třinec a Český Těšín do Frýdku-Místku, dál pokračuje do Brna přes Příbor a Olomouc. V cíli je po 3 hodinách a 40 minutách. Linka jezdí každý všední den a v neděli. Od pondělí do pátku ráno z Jablunkova a odpoledne zpět z Brna, v pátek ještě autobus stíhá otočku z Brna do Ostravy a zpět. V neděli jede z Jablunkova do Brna odpoledne, večer pak zpět.

Reklamy

Širc věří, že na linku přiláká i studenty, kteří dojíždí například z Frýdku-Místku do Olomouce. „Se startem státních slev přibylo studentů, kteří každodenně dojíždí,“ vysvětlil Širc. Základní jízdné při koupi on-line je 240 Kč. V případě vlaku stojí jízdenka u ČD 342 Kč z Návsí, u RegioJetu začíná jízdenka na vlak v kombinaci s přestupem v Olomouci 173-239 Kč. Honzíkovy autobusy využívají rezervační systém od Bileta.”

Ovšem místní deník upozorňuje zároveň na podivné jednání pana majitele a řiditele dopravního podniku Frýdek-Místek .. “Dopravní podnik Frýdek-Místek byl velkým tématem frýdecko-místeckých politiků.  Z firmy, která měla výhodně poskytovat služby městu Frýdek-Místek, se stalo fiasko a neúspěšný projekt s podezřelým hospodařením. V okamžiku, kdy byly předloženy varianty fungování Dopravního podniku F-M v rozporu s původními podmínkami a podezřelými údaji v hospodaření, odmítli jej podporovat zastupitelé z hnutí Naše Město F-M, ANO, bývalé ANO, Realistického klubu a části KSČM. Všem vadila rizika spojené se založením a stále vzrůstající náklady za nejasné analýzy a poskytování lživých údajů od vedení ČSSD a Dopravního podniku F-M. Výsledkem byla ztráta důvěry v tento projekt završen odvoláním jednatele Širce k 31. červenci 2018.Zůstaly nevysvětleny všechny náklady dopravního podniku včetně 330 tisíc korun za právní služby a další částka 250 tisíc Kč za úhradu přípravy řízení na výběr autobusů externí firmě, přestože tato soutěž vůbec neproběhla.Také není jasné, jakou práci po celých 17 měsíců existence Dopravního podniku Frýdek-Místek vykonávali jeho jednatel Jan Širc (člen ČSSD) a další dva zaměstnanci kromě několika neúspěšných a neschválených analýz. Jen jednatel Jan Širc si na výplatách a odměnách odnesl 1,2 milionu korun. Jan Širc si přitom ještě stihl založit svou společnost Honzíkovy autobusy s vkladem 250 tisíc korun.
Hospodaření a podezřelé výdaje Dopravního podniku Frýdek-Místek nyní šetří Policie České republiky. “Z čeho vyplívá dojem, že společnost vzniknula podvodem a tunelem na Dopravním podniku F-M co nyní šetří Policie ČR.
Admin
Author: Admin