Foto Volvo

Větší dojezd, rychlejší kapacita nabíjení a možnosti pohonu zadních kol jsou hlavními novými funkcemi, které společnost Volvo Cars nyní oznamilo pro své 100% elektrické modely XC40 Recharge a C40 Recharge. “Toto je další velký krok k naší plné elektrifikaci v roce 2030. Dojezd a doba nabíjení jsou klíčovými faktory pro stále více zákazníků, takže tato vylepšení dělají naše 100% elektrické modely ještě atraktivnější.” řekl Javier Varela, provozní ředitel a zástupce generálního ředitele – Volvo Cars.

Reklamy

Návrat pohonu zadních kol

Foto Volvo

Oba modely jsou nyní vybaveny dvěma novými možnostmi pohonu zadních kol, což je varianta, ke které se společnost Volvo Cars nyní vrací, poprvé po 25 letech od Volva 940, pro agilnější řízení. Varianta s jedním motorem je poháněna 175kW elektromotorem s permanentním magnetem, který poskytuje 3% nárůst výkonu oproti 170kW variantě s pohonem předních kol.

V XC40 Recharge je zachována stejná kapacita baterie 69 kWh, ale vylepšení účinnosti chladicího systému nyní umožňují větší autonomii, která se zvyšuje ze 425 km na 460 km (WLTP). U C40 Recharge se dojezd zvyšuje ze 438 km na 476 km (WLTP). U těchto verzí nyní nabíjení z 10 % na 80 % trvá přibližně 34 minut pomocí 130kW DC nabíječky.

Varianta s pohonem zadních kol má k dispozici také výkonnější variantu s delším dojezdem nazvanou prodloužený dojezd s jedním motorem. V tomto případě je baterie větší a je spojena se silnějším elektromotorem na zadní nápravě s kapacitou 185 kW a baterií 82 kWh schopnou zvýšit dojezd na 515 km (WLTP) v XC40 Recharge a na 533 km (WLTP) na C40 Recharge.

Nabíjecí kapacita této možnosti se také zrychlí díky většímu akumulátoru, který umožňuje nabíjení maximální rychlostí 200 kW DC (dříve bylo maximum povoleno 150 kW DC), nyní trvá přibližně 28 minut nabití z 10 % na 80 % kapacity.

Vylepšená verze

Verze AWD Verze AWD, nazvaná Twin Motor, také těží z aktualizací , čímž získává významná vylepšení autonomie. Předchozí sada dvou elektromotorů o výkonu 150 kW na přední a zadní nápravě byla nyní nahrazena volitelným elektromotorem s permanentními magnety o výkonu 183 kW na zadní nápravě a novým asynchronním elektromotorem o výkonu 117 kW na zadní nápravě. přední náprava.

Tato nová konfigurace spolu s 82kWh baterií a globálními vylepšeními v chladicím systému znamená, že XC40 Recharge nyní může dosáhnout 500 km (WLTP) na jedno nabití, což je nárůst o 62 km ve srovnání s předchozí verzí. . C40 Recharge zase dokáže ujet ze 451 km na 507 km (WLTP).  Tyto nové verze zahrnují také aktualizace v zahraničí. Nyní jsou k dispozici například dvě nové barvy Cloud Blue a Vapor Grey a nová 19“ kola z lehké slitiny, která mohou vylepšit design a pomoci s aerodynamickou účinností.
Volvo XC40 Recharge je k dispozici od 51 672 EUR a Volvo C40 Recharge od 53 620 EUR.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading