• Út. Srp 16th, 2022

Videobrány mají zrychlit provoz v rakouských odbavovacích terminálech

Dub 28, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 186
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund

Pro urychlení provozu v intermodálních terminálech zavádí Rakouská spolková dráha (ÖBB) zpočátku tzv. videobrány na třech místech.

Společnost nedávno oznámila, že tato železniční technologie bude použita k automatizaci a urychlení příchozích a odchozích procesů pro kontejnery a přívěsy. Nákladní vlaky a kamiony vjíždějící nebo vyjíždějící z terminálu procházejí masivními ocelovými rámy vybavenými video a senzorovou technologií. Podle informací ÖBB systém automaticky zaznamenává všechna relevantní data, jako jsou čísla kontejnerů, ISO kódy a čísla ILU.

Po instalaci v lokalitě Vídeň Jih mají být také terminály ve Welsu a Wolfurtu vybaveny novou technologií Videogate. Systém dodává belgická společnost Camco Technologies.

Podle provozního manažera terminálových zařízení ÖBB Roberta Rauschera se očekává úspora času až 30 procent, protože není potřeba vyplňovat formuláře ani zadávat data ručně do operačního systému. Použití této technologie prý zvyšuje efektivitu terminálů.

Hlavní plán mobility 2030 rakouské spolkové vlády předpokládá zvýšení podílu železničního trhu v nákladní dopravě na 40 procent. Do roku 2040 chtějí ÖBB zdvojnásobit přepravní výkony v nákladní dopravě po železnici – pomoci by měly inovace a digitalizace.

ÖBB

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Autobusovému spojení hrozí omezování