Nová stanice v místě konání výstavy Expo se bude jmenovat Jumešima

Na vybudování nového nádraží se dohodly přístavní dopravní systém Ósaka coby organizace přidružená k stejnojmennému městu a Ósacký přístavní úřad.

Stanice Jumešima bude prodloužena ze stanice Cosmosquare na lince ósackého metra Chuo v Sakishimě (okrsek Suminoe, město Ósaka), která se nachází na protějším břehu. Její dokončení je naplánováno na rok 2024, tedy ještě před zahájením výstavy Expo.

Název stanice byl zvolen s ohledem na skutečnost, že jde o jedinou železniční stanici v této oblasti a má být pro uživatele snadno srozumitelný.

Vchod a východ, který bude nejblíže východnímu vchodu do areálu výstaviště Expo, je přibližně 65 metrů dlouhý a 19 metrů široký, s maximální výškou přibližně 9,7 metru. Pro prodloužený úsek (3,2 km) od stanice Cosmosquare bude společnost Ósaka Port Transport System pronajímat železniční zařízení společnosti Ósaka Metro, která bude zodpovědná za provoz.

Igor Záruba

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Nová stanice v místě konání výstavy Expo se bude jmenovat Jumešima

  1. Nová stanice v místě konání výstavy Expo se bude jmenovat Jumešima – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/09/2023 at 19:15

    […] Continue reading Nová stanice v místě konání výstavy Expo se bude jmenovat Jumešima at Transp… […]

Comments are closed.

%d