Norse Atlantic Airways prodloužila podnájmu čtyř Boeingů 787 Dreamliner

Foto © Norse Atlantic Airways

Společnost Norse Atlantic Airways souhlasila s prodloužením lhůty pro čtyři letadla Boeing 787 v podnájmu. Tři Boeingy 787 – 8 Dreamliner byly prodlouženy až o jeden rok od původního data návratu. Jejich návrat proběhne  do Norska mezi koncem března a koncem května 2025. Navíc bude jeden Boeing 787 – 9 Dreamliner prodloužen o dva měsíce před návratem k Norse Atlantic Airways na začátku května 2024, před tím, než vstoupí do vrcholného letího letového řádu u Norse. Smlouva zvýší celkový peněžní zisk během prodloužené doby podnájmu.

Reklamy

Norse má celkem 15 Boeingů 787 Dreamliner. Všech 15 letadel má dlouhodobé flexibilní nájemní podmínky sjednané během roku 2021, kdy byly sazby za pronájem na historicky nejnižších cenách. Nízká cena leasingu je pevná po celou dobu trvání leasingu, bez inflačních úprav.

„Toto rozšíření podnájemních smluv na čtyři naše letadla Dreamliner poskytuje další příležitost ke zvýšení zajištěného celkového peněžního zisku během doby pronájmu. Naší strategií je růst stálým tempem v souladu s poptávkou trhu. Během naší letní sezóny 2024 hodláme provozovat 12 letadel Boeing 787 Dreamliner a těšíme se, že v roce 2025 vybudujeme plně funkční flotilu 15 letadel,“ řekl Bjørn Tore Larsen, generální ředitel a zakladatel Norse Atlantic Airways.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém