Emirates A380 tankuje na letišti Schiphol v Amsterdamu. Zdroj: Emirates

Neste začala dodávat udržitelné letecké palivo (SAF) společnosti Emirates na amsterdamském letišti Schiphol, čímž rozšířila partnerství, které obě společnosti oznámily v říjnu loňského roku. Více než 6 000 tun (2 miliony galonů) směsného SAF bude dodáno do palivového systému na amsterdamském letišti Schiphol v průběhu roku 2024.

Reklamy
Emirates A380 tankuje na letišti Schiphol v Amsterdamu. Zdroj: Emirates

Partnerství Emirates se společností Neste představuje jeden z největších objemů SAF, který letecká společnost dosud zakoupila. Jakmile bude plně dodáno do palivového systému letiště Schiphol, bude dodáno více než 2 000 tun (700 000 galonů) čistého SAF jako součást kombinované dodávky SAF. Neste spolupracuje s leteckou společností na dodávkách SAF také na letiště Singapore Changi v příštích několika měsících.

„Spolupráce s oddanými partnery, jako je Neste, je jedním z praktických kroků, které podnikáme ke snížení našich emisí, a je to velmi důležitý milník na naší vlastní cestě k udržitelnosti jako letecké společnosti. Silná partnerství, jako je tato, zejména v hlavních leteckých dopravních uzlech, jako je Amsterdam, pokládají základy toho, jak můžeme spolupracovat s partnery a letišti na zvýšení přístupu a dostupnosti SAF v celé naší síti,“ řekl Adel Al Redha, náměstek prezidenta a provozní ředitel. Důstojník ve společnosti Emirates.

„Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit Emirates na jejich cestě udržitelnosti. SAF je dostupné řešení pro snížení emisí skleníkových plynů z letecké dopravy a je vzrušující, že Emirates začaly používat naše Neste MY Sustainable Aviation Fuel na amsterdamském letišti Schiphol. Je to skvělý příklad toho, jak spolupracujeme s partnery na urychlení používání SAF. Těšíme se na další kroky naší spolupráce,“ řekl Alexander Kueper, viceprezident Renewable Aviation společnosti Neste.

Udržitelné letecké palivo

Udržitelné letecké palivo je obnovitelné letecké palivo, které poskytuje udržitelnější alternativu ke konvenčnímu tryskovému palivu na fosilní bázi. Používání Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ snižuje emise skleníkových plynů až o 80 %* během životního cyklu paliva ve srovnání s používáním konvenčního leteckého paliva. Neste SAF je vyroben z udržitelných zdrojů, 100% obnovitelného odpadu a zbytkových surovin, jako je použitý kuchyňský olej a odpad živočišného tuku. SAF se před použitím míchá s konvenčním leteckým palivem a bezproblémově spolupracuje se stávajícími leteckými motory a palivovou infrastrukturou.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading