Domů / Železnice / Německo má zájem o lepší spojení s východními sousedy říká Merz

Německo má zájem o lepší spojení s východními sousedy říká Merz

Kancléř Merz se radil s východoněmeckými zemskými premiéry o hospodářském rozvoji regionu. Diskutovalo se i jedno téma.

© DB AG / Volker Emersleben
© DB AG / Volker Emersleben

Kancléř Friedrich Merz chce lepší železniční tratě do východní Evropy. „Musíme mnohem výrazněji rozšířit dopravní spojení do východní Evropy,“ řekl politik CDU před několika dny po konzultacích s východoněmeckými zemskými premiéry v Berlíně.

Řekl, že má „silný strategický zájem“ na lepším železničním spojení s Českou republikou, ale také s Polskem. Toto bude znovu projednáno ve vládě. Na tuto žádost ho upozornily i polská a česká vláda, uvedl Merz.

Podle něj by bylo vhodné hodinové spojení s Prahou, kam jezdí značné množství turistů, ale naopak pracujících do příhraničí z Česka.  Stejně by pak platilo o Polsku, které by potřebovalo do Berlína rychlé a kvalitní spojení, než současné žalostné pomalé spojení. V úvahu pak připadá co nejdříve realizace vysokorychlostního spojení s Českem, které by zkrátilo dobu cesty do Berlína o 2 hodiny.

Označeno:

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

Konference RAIL BUSINESS DAYS 2026
9 Čvn 26
Ostrava – Moravská Ostrava
18 Čvn
18 Čvn 26
Lysá nad Labem
VAN&Truck Show Přerov
24 Čvc 26
Přerov
21 Srp

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 371 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení