Nanejvýš polovina flotily letadel A380 společnosti Qatar Airways někdy poletí

Qatar Airways v budoucnu nevyužije k přepravě cestujících více než polovinu své flotily A380. Na fóru CAPA to oznámil Akbar al-Baker, prezident dopravce v Perském zálivu.

Reklamy

Katarská národní letecká společnost v uplynulém roce uzemnila všech svých deset Super Jumbo. Důvodem samozřejmě byla pandemie koronaviru SARS-CoV-2, která vedla ke globálnímu kolapsu poptávky po mezikontinentálním cestování a dálkových letech. Byly to hlavně takové lety, které uskutečňovalo největší osobní letadlo na světě.

Myslím, že A380 jsou v současné době jedním z nejhorších emisních letadel, která ještě létají. Proto jsme se rozhodli, že je v dohledné budoucnosti nebudeme naplno využívat. A když je použijeme, bude to jen polovina naší flotily, “zdůraznil Akbar al-Baker na fóru CAPA.

Boeing B777-9X nahradí Super Jumbo

Společnost Qatar Airways dříve oznámila, že zahájí odchod prvních A380 ze své flotily v roce 2024, přičemž celý proces skončí koncem roku 2028. To znamená, že největší osobní letadlo na světě bude po 10 letech používání nakonec nahrazeno nejnovějším Boeingem B777-9X.

Airbus oznámil 14. února loňského roku v Toulouse, že výroba modelu Super Jumbo skončí v roce 2021 po dokončení všech ostatních objednávek. K dnešnímu dni bylo zákazníkům dodáno 234 kopií tohoto největšího osobního letadla na světě. 

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading