Na Nádražní ulici v Českém Těšíně přibude miniokružní křižovatka

V těchto dnech probíhá poslední fáze rekonstrukce Nádražní ulice v Českém Těšíně. Je rozdělena do tří etap. Momentálně se práce týkají odvodnění a podkladních vrstev na přechodu pro chodce ulice Nádražní přímo u budovy vlakového nádraží. Tato důležitá páteřní komunikace ve městě je a bude ve 2. etapách částečně uzavřena s tím, že druhá etapa bude ukončena do 15. října. Rekonstrukce probíhá po polovinách a provoz je tady řízen semafory.

Reklamy
Veronika Širc, mluvčí Českého Těšína: “Rekonstrukcí dojde k obnovení asfaltové části vozovky zbývající ulice Nádražní, vybudování miniokružní křižovatky s osvětlením a dále k vybudování přechodu pro chodce s odvodněním a ostrůvky. Vznikne tady také nová autobusová zastávka. Miniokružní křižovatka bude vybudována mezi ulicí Střelniční a Nádražní z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu.”

Řidiči musí počítat s tím, že v místě opravy nebude možné do 22. října zaparkovat. Složitější situace pro řidiče nastane ve 3. etapě, v období od 16. do 22. října.

Veronika Širc, mluvčí Českého Těšína: “Ve třetí etapě je plánovaná úplná uzavírka provozu. Centrum města, zejména pak ulice Pražská, Moskevská, Smetanova, Dvořákova, Havlíčkova a Božkova budou z hlediska dopravy kapacitně nedostačující. Prosíme proto řidiče, aby s tím počítali a pokud se mohou těmto místům vyhnout, aby tak učinili.”

V době úplné uzavírky budou vyznačeny objízdné trasy. Pro mimotěšínské řidiče budou v tomto období vysměrovány na hraniční přechod v Chotěbuzi. Dočasné změny se týkají i autobusů a zastávek pro MHD a spoje dopravce ČSAD Havířov budou v tuto dobu jezdit odklonem po ulici Jablunkovské. Prozatím práce probíhají přesně podle harmonogramu, termíny jsou dodržovány, dále ale bude záležet na klimatických podmínkách.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Na Nádražní ulici v Českém Těšíně přibude miniokružní křižovatka”

Comments are closed.