Při Liptovském Trnovci se ve středu dopoledne srazily dva mikrobusy. Bílý mikrobus měl evidenční čísla z východního Slovenska, tmavá měla německé čísla. Při srážce byl slovenský mikrobus odhozena mimo vozovku.

Reklamy

Při nehodě zahynuli čtyři chlapci ve věku 6 a 10 let, dva měli 11 let. Zahynul i 43-letý muž, všichni z posádky slovenského auta. V době nehody byly v autě ze Slovenska devět pasažéři, řidič neměl téměř žádné zranění, dva dospělí mají těžké zranění. V německém mikrobusu se vezli tři lidé, dva dospělí a jedno dítě. Všichni mají podle informací z policie lehká zranění.

“Hasiči z Liptovského Mikuláše momentálně zasahují při tragické dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Liptovský Trnovec na státní silnici č. II / 584. Při události se srazily dvě osobní vozidla s více účastníky. Nehodu nepřežili čtyři nezletilí a jedna dospělá osoba, další pasažéři utrpěli zranění různého rozsahu, “informovalo Prezídium hasičského a záchranného sboru přes sociální síť krátce po neštěstí.

Další čtyři účastníci nehody utrpěly různá zranění, měly by být mimo ohrožení života.

“Čtyři účastníků kolize v těchto chvílích převážejí záchranáři do nemocnic v Ružomberku a v Liptovském Mikuláši. Jsou při vědomí, utrpěli zejména středně těžké a lehčí poranění. Jde zatím o prvotní informace, které se ještě mohou měnit,” informovalo Operační středisko záchranné služby ČR.

Další čtyři osoby, z toho jedno dítě, neutrpěli žádné zranění.

 

Hasiči asistují při poskytování první pomoci a provádějí na havarovaných vozidlech protipožární opatření.

Policie upozorňuje řidiče na uzavřenou cestu II / 584 v Liptovském Trnovci v obou směrech z důvodu dokumentování dopravní nehody. Informovala o tom Jana Balogová, mluvčí žilinské krajské policie.

Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování, které pomůže objasnit znalec.

Ředitelka OR Hasičského a záchranného sboru (HZS) v Liptovském Mikuláši Eva Krajčiová doplnila, že hasiči po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření na havarovaných vozidlech.

“Zároveň jsme okamžitě začali s prohlídkou zraněných a poskytováním předlékařské pomoci. HZS zavolal i psychology na poskytování posttraumatické pomoci pro pozůstalé a i příslušníků HZS. Byl to velmi těžký zásah, vzhledem k tomu, že šlo o úmrtí dětí. Mnozí z našich příslušníků ještě takovou událost nezažili a snášejí to velmi těžko. I když jsou to tvrdí chlapi, “dodala Krajčiová.

Biskup vyjádřil soustrast
Spišský biskup Štefan Sečka vyjádřil soustrast po tragické nehodě v Liptovském Trnovci. O modlitby za oběti a za pozůstalé poprosil i kněží a věřících Spišské diecéze.

“Spišský diecézní biskup s bolestí přijal informaci o tragické nehodě, která se stala na území Spišské diecéze, v obci Liptovský Trnovec. Rodičům zesnulých dětí, jakož i příbuzným dospělé oběti, biskup vyjadřuje spoluúčast na jejich bolesti. Za všech se modlí a doporučuje jejich do Boží péče, “informovala TKKBS.

O modlitby za oběti a za pozůstalé poprosil i kněží a věřících Spišské diecéze.

Kondoloval i předseda parlamentu
Předseda Národní rady SR Boris Kollár vyjádřil soustrast pozůstalým rodinám obětí středeční tragické dopravní nehody v Liptovském Trnovci, při níž zahynulo pět lidí. Uvedl to během svého pracovního výjezdu na Oravě v Sihelnom.

“Stala se obrovská tragédie. Chci vyjádřit soustrast pozůstalým, rodinám, ale i celému Slovensku, protože jsme přišli o čtyři děti. Je to velmi smutná zpráva a je mi to velmi líto,” řekl Kollár.

Foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru Slovenské republiky

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading