• 18/05/2022 01:38

Nový bulvár Trnitá spoji zeleň, cyklisty a chodce

ByAdmin

Kvě 13, 2022 , ,
Stránka navštívena: 33
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

Bude to nová spojnice od nového hlavního nádraží u Zvonařky s centrem města Brna. Nabídnout má podstatně více zeleně, ale i středový pás pro tramvaje, na krajích prostor pro cyklisty a mezi tím prostor pro idividuální dopravu. Vše má působit více ekologicky, ale i přátelsky pro nejenom obyvatele města, ale i jeho návštěvníky. Podle kanceláře architekta města Brna bude nový bulvár centrem nákupu i odpočinku, kde budete rádi a nebude vás nic rušit. Nový bulvár budou projíždět vozy MHD resp. tramvaje k novému hlavnímu nádraží a Novým Sadům, kde budou dva velké přestupní uzly. Dle plánu vedení města Brna a KAM Brno bulvárem by mohlo jezdit až 6 linek MHD, tak aby se dokázalo přepravit co nejvíce cestujících MHD a nevyužívali svá auta a města tak nebylo stále ucpané.

Každá strana bulváru bude lemována objekty s převýšeným aktivním parterem, tedy různorodou škálou obchodů a služeb. Spolu s vyváženým mixem bydlení, pracovních příležitostí a kulturním zázemím budou tvořit základy udržitelné moderní čtvrti, která nabídne pestrý život v jakoukoliv denní dobu.

Veřejný prostor bude padesát metrů široký bulvár bude oplývat velkorysými chodníky, jež se budou volně prolínat mezi plochy zeleně. V příjemném stínu vysokých platanů by tak měl vzniknout různorodý veřejný prostor. Venkovní zahrádky restaurací budou střídat umělecké instalace nebo stojany pro kola.

K tomu má přispět i cyklopruh v každém směru. A kde bulvár bude? V současné době je zde velká proluka, kde se začíná stavět několik domů.

Situační plánek nového bulváru Trnitá
Situační plánek nového bulváru Trnitá

vizualizace KAM Brno

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %