» Domů » Letecká doprava » Lufthansa zvažuje opětovnou aktivaci pěti A380! Budou létat z Mnichova

Lufthansa zvažuje opětovnou aktivaci pěti A380! Budou létat z Mnichova

Lufthansa

Airbus A380 v barvách Lufthansy může příští rok provozovat linky z Mnichova, informuje aero.de. Německý národní dopravce rovněž rozšíří svoji flotilu širokotrupých letadel A350-900 a Boeing 787-9.

O probíhajících jednáních se nebudeme vyjadřovat. Stále analyzujeme nabídky, abychom mohli pokračovat v obnově flotily, potvrdil Martin Leutke, mluvčí největší evropské letecké společnosti, která do ledna 2022 rozšíří flotilu A350-900 na 21 letadel a poté je rozmístí mezi hlavní uzly v Mnichově a Frankfurtu nad Mohanem.

V současné době je devět z těchto letadel umístěných v bavorském hlavním městě a osm v největším městě Hesenska. Další čtyři budou pronajaty od společnosti SMBC Aviation Capital. Všechny dříve sloužili společnosti Philippine Airlines. Poslední z pěti Boeingů 787-9 bude také převzat v polovině příštího roku. Nové Dreamlinery se v Německu objeví koncem roku 2021.

Největším překvapením je však plánovaný návrat Airbusu A380 v letní sezóně 2022. Největší dvoupatrový a čtyřmotorový osobní letoun na světě má operovat na nejoblíbenějších linkách z Mnichova.

Místo pěti A340-600 má být znovu aktivováno pět letadel Super Jumbo. To vše kvůli rostoucí poptávce po první třídě, obchodní a prémium ekonomii. V současné době je všech čtrnáct A380 umístěno v Tarbes na jihu a Teruel ve španělském Aragonu.

Generální ředitel společnosti Lufthansa Carsten Spohr nedávno tvrdil, že pro Super Jumbo není dlouhodobá budoucnost, ale zdá se, že viděl jejich potenciál. Jak dlouho? Vše závisí na dodacích lhůtách pro nové A350, Dreamlinery a Boeing 777-9. V případě posledně jmenovaného se tak nestane dříve než v roce 2024. Dočasným řešením tedy zůstane nejen reaktivované Jumbo 747-400 , ale také pět největších osobních letadel na světě.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes