odletová hala letiště v Brně, Tuřanech. foto Letiště Brno - Tuřany

odletová hala letiště v Brně, Tuřanech. foto Letiště Brno – Tuřany

Letiště v Brně začalo s rozšířením odbavovací plochy střed u terminálu pro cestující. Přidá parkovací stání typu C, tedy pro letadla typu Boeing 737, či Airbus A320. Celkem jich tak bude moci stát naráz sedm vedle sebe.

Reklamy

Investice má vyjít na 35 milionů korun, hotovo má být 1 června, tedy těsně před začátkem velké expanze letních chartrů, které využívají městské letiště.  Jeden z důvodů má být zvýšení kapacity provozu při plánovaném zvýšení provozu. Minulý rok byl pro letiště rekordním, kdy skrze brány letiště prošlo 687 tisíc cestujících, paradoxně nejvíce má na tom zásluhu nejstarší cestovní kancelář v Evropě Čedok.

Letos plánuje ještě investice do parkoviště pro cestující doplnil člen představenstva Letiště Brno Jiří Filip. Kromě toho průběžně modernizujeme technické vybavení pro odbavení letadel, odmrazovací vozidla či nakladače pro cargo dopravu, dodal Jiří Filip.

V jižní části letiště se počítá s údržbou letadel,, či novou stanicí letecké záchranné služby a prostor pro další rozvoj všeobecného letectví. Do budoucna se pak nevylučuje prodloužení ranveje směrem na jih ke Šlapanicím.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading