• 17/05/2022 00:20

Turkish Airlines kvůli hustému sněžení ruší 100 letů z Istanbulu

Stránka navštívena: 93
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Turecký vlajkový dopravce Turkish Airlines zrušil 100 letů s cestujícími, které měly odstartovat z Istanbulu v Turecku, protože region Marmara nadále čelí silnému sněžení. Dne 18. března 2022 největší turecká letecká společnost informovala své cestující o zrušení letů ze svých základen na letišti Istanbul (IST) a Sabiha Gokcen Airport (SAW) kvůli náročným povětrnostním podmínkám. „Vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám očekávaným v Istanbulu jsou některé naše lety z/na letiště Istanbul a Sabiha Gokcen, které mají být provozovány 18. března a 19. března 2022, zrušeny,“ oznámil dopravce v prohlášení na svém oficiálním webová stránka. „Chcete-li zkontrolovat stav svého letu a dozvědět se o svých právech týkajících se vašich letů, navštivte stránku stavu letu a zadejte číslo letu nebo svou trasu,“ uvedla společnost. 

Rozhodnutí bylo přijato na základě poslední výstrahy turecké státní meteorologické služby, která uvedla, že oblast Marmara bude čelit nové studené frontě, která bude mít za následek vydatné srážky spojené s vlnou sněžení počínaje 18. březnem 2022. Meteorologové také vydali žlutou výstrahu, varování před potenciální hrozbou způsobenou neobvyklým počasím v celém regionu. 

Zrušení se dotkne 100 pravidelných letů cestujících Turkish Airlines, včetně 80 spojů z letiště IST a zbývajících 20 z letiště SAW. Husté sněžení již narušilo každodenní život v Turecku na čtyři dny mezi 10. březnem a 14. březnem 2022.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %