• Út. Srp 16th, 2022

Ford zdvojnásobil počet elektromobilů v Evropě

Stránka navštívena: 146
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 42 Sekund

Americká automobilka Ford v pondělí představila plány na sedm nových elektrických modelů v Evropě, místo pro montáž baterií v Německu a společný podnik na výrobu niklových článků v Turecku jako součást velkého elektromobilu (EV), kdy je hodlá vtlačit na kontinent.

„Náš pochod směrem k plně elektrické budoucnosti je pro Ford naprostou nutností, aby splnil potřeby mobility zákazníků v celé transformující se Evropě,“ řekl Stuart Rowley, předseda Ford of Europe. Ford uvedl, že do roku 2024 představí v Evropě tři nová elektrická osobní vozidla a čtyři nová elektrická užitková vozidla a dodal, že do roku 2026 plánuje v regionu prodat více než 600 000 elektromobilů. Ford uvedl, že by mu to pomohlo dosáhnout globálního cíle prodávat více než 2 miliony EV ročně a do roku 2026 dosáhnout upravené provozní ziskové marže ve výši 10 %.

Aktualizace strategie pro Evropu přichází krátce poté, co Ford oznámil investiční nabídku ve výši 50 miliard dolarů na nastartování elektrifikace, který také zahrnuje provozování jeho EV jednotky odděleně od starého podnikání skupiny se spalovacími motory. V rámci svého úsilí Ford prohloubil své stávající partnerství s Volkswagenem, v jehož rámci bude americká automobilka vyrábět druhý elektrický vůz pro evropský trh založený na platformě svého německého rivala.

Plány v Evropě pomohou s výrobou elektromobilů

Ford v důsledku toho zdvojnásobí svůj plánovaný objem vyrobených vozů založených na modulární platformě elektrického pohonu Volkswagen, známé jako MEB, na 1,2 milionu kusů v průběhu šesti let. To bude zahrnovat investice ve výši 2 miliard USD v závodě Fordu v Kolíně nad Rýnem v Německu a také do nového závodu na montáž baterií, jehož provoz je plánován na rok 2024.

Ford také uvedl, že podepsal nezávazné memorandum o porozumění s SK On Co, jednotkou jihokorejské SK Innovation a tureckým Koc Holding o společném podniku na výrobu článků NMC s vysokým obsahem niklu. pro montáž do bateriových modulů. V rámci aktualizace strategie koupí Ford Otosan, společný podnik Fordu a Koc Holding, závod americké automobilky v Craiově v Rumunsku za 575 milionů eur (630 milionů dolarů), aby dále zvýšil kapacitu elektrických a užitkových vozidel.

Podobné články k tématu  Brno musí přestavět nájezd u kampusu. Silnice vadí připravovanému prodloužení tramvajové trati

Reuters

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi