• 18/05/2022 22:23

SWISS slaví 20 let od svého založení

Swiss International Airlines
Stránka navštívena: 93
0 0
Doba čtení příspěvku:3 Minut, 6 Sekund

Zurich: Swiss International Air Lines (SWISS) letos slaví 20. výročí svého založení . Jeho první let se uskutečnil 31. března 2002 z Basileje do Curychu.

Vytvoření společnosti SWISS , založené na bývalé regionální letecké společnosti Crossair a leteckých operacích zkrachovalé Swissair, bylo poznamenáno přísnou restrukturalizací a nejistotou ohledně její udržitelnosti. Nejprve bylo nutné masivně zredukovat předimenzovaný vozový park a pracovní sílu firmy, aby byla opět schopna generovat zisk. SWISS navíc neměla kritickou velikost, aby mohla jít sama a prosadit se ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí. Tento problém vyřešila její integrace do skupiny Lufthansa v roce 2005.

Od té doby mohla švýcarská dceřiná společnost využít sílu a synergie německé letecké skupiny ke zlepšení své finanční situace, což byl cíl dosažený v následujícím roce. V roce 2006 členstvím ve Star Alliance, největší světové síti leteckých společností. V roce 2007, a poprvé od svého vzniku, SWISS otevřela nové přímé mezikontinentální spojení mezi Švýcarskem a Dillí. Následovaly další otevření přímých linek, které měly pro Švýcarsko velký význam: Šanghaj (2008), San Francisco (2010), Peking (2012) a Singapur (2013). Otevření dvou linek do Washingtonu a Ósaky, plánované na rok 2020, se kvůli pandemii neuskutečnilo.

SWISS nyní obsluhuje více než 92 destinací ze svého uzlu v Curychu a 46 ze Ženevy. Přepravuje více cestujících a nákladu, než kdy kterákoli jiná švýcarská letecká společnost dokázala. Se společností Edelweiss , která vstoupila do skupiny Lufthansa v roce 2008 jako sesterská letecká společnost, se SWISS umístila v prémiovém sektoru služebních a rekreačních cest.

Moderní vozový park a špičkový produkt

Vstup SWISS do nové éry byl v roce 2011 symbolicky přeložen do nové image značky. Během následujícího desetiletí bylo investováno 8 miliard franků do nejmodernějších letadel s nízkou spotřebou paliva, do významného rozšíření nabídky destinací z Curychu a Ženevy a také do prémiového produktu s novými salony a kabinou pro cestující. SWISS naopak v roce 2015 přestala působit v Basileji.

V roce 2016 zažila společnost SWISS jeden z největších okamžiků ve své 20leté historii: uvedení do provozu vůbec prvního Airbusu A220 na světě, letounu s jednou uličkou původně známého jako Bombardier C Series. Ve stejném roce k ní přibyl širokotrupý dálkový Boeing 777-300ER, z nichž dnes slouží 12 letadel. SWISS bude v tomto typu investic ve prospěch udržitelného rozvoje a svých produktů pokračovat i v následujících letech: do roku 2030 si klade za cíl snížit (ve srovnání s rokem 2019) své emise CO₂ na polovinu a do roku 2050 dosáhnout neutrální uhlíkové bilance. V roce 2025 se k flotile připojí 25 nových Airbusů A320/321neo, které sníží spotřebu CO₂ o 20 % ve srovnání s předchozí generací.

Četné oslavy v roce 2022

SWISS slaví své výročí četnými aktivitami a výhodnými nabídkami. Zahájení promoakcí začíná tento víkend 48hodinovým výprodejem, který zákazníkům umožní využívat výhodných sazeb v evropské síti. Kromě toho bude v průběhu roku 20 Airbusů A220 pojmenováno po švýcarských turistických místech. Křtiny proběhnou na vybraných místech ve Švýcarsku.

Web SWISS navíc nabízí výroční film, který přibližuje nejvýznamnější události v jeho historii . Cestující si také budou moci zavzpomínat na švýcarskou historii na obloze: Od července do září bude speciální výroční vydání SWISS Magazine nabízet pohledy na švýcarskou historii za posledních 20 let. Kromě toho bude uspořádána velká výroční soutěž s cenami.

„ Bez velké loajality našich zákazníků, obrovského nasazení našich zaměstnanců na zemi i ve vzduchu, skvělé spolupráce letištních partnerů a našich dodavatelů, nemluvě o neutuchající podpoře švýcarského obyvatelstva, politických kruhů a bank, ani během pandemie koronaviru by SWISS dnes nepatřila mezi top aerolinky. Je to unie, která udělala naši sílu. Využívám této příležitosti, abych srdečně poděkoval všem, kteří nás v posledních dvaceti letech tolik energie podporovali a kteří přispěli k tomu, že společnost SWISS stále a vždy s hrdostí a vděčností vystavuje švýcarský kříž ve všech koutech světa ,“ říká Dieter Vranckx. , generální ředitel SWISS.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %