• 18/05/2022 01:41

Ruské aerolinky uzemní Suchoj Superjet kvůli koncernu a neudržbě motorů?

Stránka navštívena: 54
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

Vzhledem k tomu, že jejich jediný dodavatel motorů zastavil opravy a údržbu jejich letadel, několik ruských leteckých společností provozujících Suchoj Superjet 100 varuje, že je možná bude brzy nutné uzemnit. 

V dopise, který viděla místní média RBK , IrAero, letecká společnost se sídlem v Irkutsku v Rusku, varovala regionální úřady, že ruští letečtí dopravci provozující původní letoun Suchoj Superjet 100 s ním možná nebudou moci létat dlouho. Vedení tří dalších ruských leteckých společností vyjádřilo podobné obavy, přičemž jedna uvedla, že by mohla být nucena přestat používat Superjet od podzimu 2022.  

Mezinárodní sankce uvalené na Rusko po invazi na Ukrajinu znamenají, že nelze zajistit opravu a údržbu motorů SaM146. Koncem března 2022 PowerJet, rusko-francouzský výrobce motorů SaM146, oznámil, že pozastaví své služby údržby a oprav motorů.

Flotila tří největších ruských leteckých společností se skládá hlavně z letadel vyrobených Airbusem a Boeingem. Ale jak Boeing, tak Airbus zastavily servis ruských letadel, konkrétně zastavily poskytování náhradních dílů, údržbu a služby technické podpory. Zahraniční pronajímatelé, kteří zrušili smlouvy a požadovali vrácení svých aktiv, by se mohli zmocnit letadla, pokud by měli odletět z Ruska. 

Rusko se tak rozhodlo oživit domácí letecké programy, jako jsou Iljušin Il-96 a Tupolev Tu-214 ze sovětské éry, a také vložit více úsilí do Suchoj Superjet 100. 150 Superjetů, které jsou v současné době v provozu, hlavně u Aeroflotu a od jejích dvou dceřiných společností Rossiya a Red Wings se očekávalo, že budou létat na mezinárodních trasách, aby nebyly zabaveny. Samotný Aeroflot připustil, že se může stát, že nebude čím by létal na většině vnitrostátních letech. Mezinárodní lety jsou tak významně ohroženy. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %