• 27/05/2022 05:27

Letiště Vnukovo přichází s úsporami. Sníží mzdy a počet zaměstnanců

Stránka navštívena: 51
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 4 Sekund

30 procent zaměstnanci letiště Moskva-Vnukovo byli informováni o možném propouštění, uvádí německý web “aero.de”. Třetí největší letiště v ruské metropoli realizuje úsporný program kvůli náhlému kolapsu letecké dopravy v největší zemi světa. Je to výsledek invaze Ruských vojsk na Ukrajinu a sankcí uvalených Evropskou unií, Velkou Británií, Kanadou a Spojenými státy. Kromě toho bylo několik letišť na jihu Ruska uzavřeno kvůli „vojenským operacím“.

Podobné problémy, a ještě větší, se potýkají na hlavních letištích Šeremetěvo a Domodědovo. Letiště Vnukowo zaměstnává celkem 3 500 lidí. Podle zpráv ruských médií se očekává, že výdělky zaměstnanců třetího největšího moskevského letiště budou v příštích měsících na úrovni 2/3 předchozí mzdy. Tím to však nemusí skončit. Letos v březnu letiště Moskva-Vnukovo odbavilo 990 tis. cestující. Je to téměř 19 procent méně než ve stejném měsíci loňského roku.

Třetí největší letiště v ruské metropoli odbavilo v rekordním roce 2019 přes 24 milionů cestujících. V následujících dvanácti měsících jejich počet klesl o 47,7 %. Později se však osobní doprava postupně vrátila do normálních kolejí, veškeré snahy však zmařila invaze na Ukrajinu. Rusko tak začne citelněji pociťovat dopad sankcí na Rusko a vládu Vladimíra Putina za anexy na Krym a válku na Ukrajině, kterou vyvolalo. Podle prognóz může válka na Ukrajině přivést nezaměstnanost až 29% v Rusku.

foto letiště Vnukovo.ru

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %