• 27/05/2022 05:33

Evropská komise schválila pomoc ve výši 1,9 milionu eur pro rumunskou leteckou společnost TAROM

foto: Colicaranica/Dreamstime.com)
Stránka navštívena: 50
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund

Evropská komise dala rumunské vládě zelenou k přidělení finanční pomoci ve výši 1,9 milionu EUR svému vlajkovému dopravci TAROM na kompenzaci finančních ztrát vzniklých během pandemie. Schválení bylo oznámeno v prohlášení zveřejněném 2. května 2022.  

Komise zjistila, že výše kompenzace byla v souladu s pravidly EU o státní podpoře společnostem v nesnázích, protože letecká společnost nebyla schopna provozovat svých 14 tras mezi 1. červencem a 31. prosincem 2020.  „Komise posoudila opatření podle  čl. 107 odst. 2 písm. b)  Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU), který umožňuje Komisi schvalovat opatření státní podpory poskytnutá členskými státy s cílem kompenzovat konkrétní společnosti nebo odvětví za škody přímo způsobené mimořádnými událostmi, jako je vypuknutí koronaviru,“ stojí v prohlášení komise EU. 

„Komise zjistila, že rumunské opatření nahradí škody, které přímo souvisí s pandemií koronaviru. Rovněž shledal, že opatření je přiměřené, jelikož náhrada nepřesahuje to, co je nezbytné k nápravě škody. Na tomto základě Komise dospěla k závěru, že rumunské opatření je v souladu s pravidly EU pro státní podporu,“ pokračuje prohlášení.   Letecké společnosti se sídlem v Otopeni byla v říjnu 2020 poskytnuta rumunským státem garantovaná půjčka ve výši 19,3 milionu EUR na pokrytí finančních škod. Půjčka byla schválena na období od poloviny března do konce června 2020, protože letecká společnost v té době zaznamenala výrazný pokles provozu a ziskovosti. 

foto: Colicaranica/Dreamstime.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %