• 18/05/2022 22:46

Amsterdamské letiště Schiphol čekají další potíže, protože aerolinky připravují žaloby o náhradu škody

Stránka navštívena: 261
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 11 Sekund

Další větší problémy se na letišti Schiphol očekávají během nadcházejícího víkendu, přičemž se očekává, že jen v neděli projde jeho dveřmi 194 000 cestujících, uvedl v úterý Parool . S 20% poklesem počtu bezpečnostních pracovníků a nedostatkem personálu, který by prováděl cestující budovami terminálů, jsou opět pravděpodobná velká zpoždění a zrušení, uvedl list. Schiphol sám řekl, že přijme „dalekosáhlá opatření“, aby se pokusil problémy snížit, ale nepotvrdil co. Minulý víkend letištní úřad vyzval letecké společnosti a cestovní kanceláře, aby zrušily lety nebo je přesunuly na jiná letiště. Nizozemská asociace leteckých společností Barin a mezinárodní letecká organizace Iata kritizovaly letiště za to, že včas nepřijalo opatření ke zvýšení počtu zaměstnanců.

Nespokojené jsou nejenom aerolinie

Nedělní fronta na vstup na letiště. Foto: Molly Quell
Nedělní fronta na vstup na letiště. Foto: Molly Quell

Barin nyní pracuje na žádosti o náhradu škody, která by mohla být v „milionech eur“, uvedla organizace. “Také chceme, aby Schiphol zvrátil 9% zvýšení poplatků zavedené od začátku dubna,” řekl předseda představenstva Marnix Fruitema. “Je neuvěřitelně bolestivé, že musíme nejprve zaplatit Schipholu více a pak lety zrušit.” Odbory tvrdí, že hlavním důvodem nedostatku zaměstnanců jsou nízké mzdy a nepravidelná pracovní doba. “Musíte investovat do lidí,” řekl mluvčí FNV Joost van Doesburg pro RTL News . „Vyřešte smlouvy na dobu neurčitou, bezpečné pracovní prostředí a řádnou mzdu. Zavazadelník si vydělá 10,30 € za hodinu, přepážkový pracovník 11,20 €. Je to směšné.“ Šéf bezpečnosti Schiphol Hedzer Komduur řekl Parool, že práce na náboru nového bezpečnostního personálu začaly v lednu 2021.

Fronty jsou v pořádku tvrdí letiště

“Nedostatek personálu je ale prostě příliš velký,” řekl Komduur. “Musíme zůstat otevřené, ale s méně lidmi.” Komduur popřel tvrzení odborů, že Schiphol špatně platí zaměstnance za těžkou, nepravidelnou práci. “Zaměstnanci ostrahy jsou placeni v souladu s platovými dohodami a dostávají bonusy za nepravidelnou práci,” řekl. “Společně se zaměstnavateli a odbory hledáme, co jiného lze udělat.” Fronty Provozní ředitelka Patricia Vitalis pro Parool řekla, že „čekání, fronty a davy jsou vždy součástí létání“. “Lidé si musí uvědomit, že pokud celá země pojede na dovolenou, pak bude na letišti velmi rušno jako na silnicích,” řekla.

“Pokud můžete, vyhněte se létání o víkendu a o prázdninách.” Financieele Dagblad v analýze uvedl, že společnost Schiphol uzavřela smlouvu s mnoha svými službami a že soukromé společnosti si silně konkurují cenou. „Uklízeči, bezpečnostní pracovníci a pracovníci zavazadel mají právo na lepší plat a větší jistotu práce,“ uvedl list. “Zlepšení pracovních podmínek může zlepšit situaci v dlouhodobém horizontu.” “To znamená, že létání bude dražší a ekologizace letectví také zvýší ceny,” uvedl list. „Toto je nevyhnutelný vývoj. Schiphol a KLM budou muset cestující připravit na nové časy a jiné ceny letenek.“

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %