• 17/05/2022 03:44

Aeroflot obnoví šest mezinárodních linek. Mezi nimi i Colombo

Stránka navštívena: 87
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 18 Sekund

Moskva: Ruská letecká společnost Aeroflot plánuje obnovit mezinárodní lety do několika zemí, kde jsou letadla dopravců z této země stále vítána. Jedním z nich je Srí Lanka – informuje web „Simple Flying“.

National Aeroflot, sankcionovaný v Evropské unii, Velké Británii, Kanadě a Spojených státech, nedávno oznámil, že od 8. dubna zahájí lety do Colomba. Let SU288 vyrazí z letiště Moskva-Šeremetěvo ve středu, pátek a sobotu v hodin 23:30. Návrat do ruské metropole je naplánován na další den v hodin 12:50.

Aeroflot bude dálkové spojení obsluhovat širokotrupým Airbusem A330 nebo dokonce Boeingem 777-300ER, který na palubě přepraví 403 cestujících. Ruský národní dopravce má 22 takových strojů, z nichž čtyři již byly přeregistrovány, či jinak „znárodněny“ na základě dekretu podepsaného Vladimirem Putinem, který byl reakcí na sankce a požadavky pronajímatelů starého kontinentu, který požaduje návrat letadel.

Ruská tisková agentura TASS 22. března uvedla, že ministr dopravy Vitalij Saveliev uvedl, že téměř 800 z 1367 letadel ve flotilách domácích dopravců již bylo „převedeno“ do ruského leteckého rejstříku. Šéf resortu ale zároveň připustil, že 78 letadel už bylo „zabaveno“ v zahraničí a do Ruska se nevrátí.

Saveliev později zdůraznil, že do Ruska stále létá 32 leteckých společností z 22 zemí světa. Jde především o dopravce z arabských zemí, kteří operují bez omezení.

Aeroflot také oznámil obnovení letů do Íránu, Ázerbájdžánu, Arménie a Kyrgyzstánu a do letových řádů přidal dalších pět mezinárodních linek. „Znárodněné“ A321 poletí do Teheránu a do kyrgyzstánského Oše a Biškeku. Spojení do ázerbájdžánského Baku a arménského Jerevanu budou obsluhovat letadla Suchoj Superjet 100, která nevyžadují přeregistraci, aby se vyhnuly sankcím.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %