» Domů » Silniční doprava » Lepší dopravu a spojení s Jižní Moravou, města i obce na Vysočině chtějí změnu

Lepší dopravu a spojení s Jižní Moravou, města i obce na Vysočině chtějí změnu

Žďár nad Sázavou, Nové město na Moravě, Třebíč, Bystřice nad Perštejnem a řada dalších obcí stále více je nespokojená se současnou dopravou v rámci kraje, kdy se obyvatelé obcí nedostanou do svého krajského města, ale do Brna ano. I proto chtějí představitelé měst u hranic s Jihomoravským kraje rozšířit integrovanou dopravu nejenom vlaky, které nyní už využívají, jako nutné zlo ze Žďáru nad Sázavou při cestách do školy i práce. Řada studentů vysokých škol si stěžuje, že nenašla v Brně vhodné levné ubytování a je nucena dojíždět 2 hodiny v každém směru denně, aby mohla studovat. Řada pracujících si na to stejné stěžuje taky.

Propojit Jihomoravskou IDS JMK s krajem Vysočina přitom nechtějí jenom města, ale i řada obcí. Obyvatelé Bystřice nad Perštejnem si to pochvalují. Před zavedením IDS JMK jim v Tišnově ujížděli vlaky, teď jsou na sebe návazné a lépe se dostanou za prací i studiem do Brna. Při stále vyšších cenách bydlení v Brně a zavedení rezidentního parkování stále více lidí jde z Brna naopak pryč. Řada dojíždějících studentů a pracujících tak působí kolapsové stavy při parkování, tam kde není rezidentní parkování. Je to jako začarovaný kruh. Lidi v Brně nás nechtějí, ale přitom bez nás žít neumí říká jedna z mnoha dojíždějících za prací do Brna paní Ludmila, která musí denně dojít od místa, kde dříve parkovala u práce k současnému místu parkování přes 2 km. Jet to ještě MHD, pak by ji vyšlo to co za den vydělá to odevzdá na placení za parkování auta a MHD říká. Se stejným problémem se stále více obrací a nadává na autory rezidentního parkování, včetně odboru dopravy města Brna. Ti, ale tvrdí že si nikdo a na nic nestěžuje a všichni současné nastavení systému chválí.

Pravý opak je důkazem na fotce, které pořídila redakce opakovaně v uplynulých dnech, kde dle tvrzení MMB odboru dopravy a radnice Brno, střed je poloprázdné parkoviště na třídě Kapitána Jaroše celé dny. Budiž tedy ukázkou lží a dezinformací to, jak jsou pravdomluvní úředníci města Brna, kteří mají být pro lidi. Z celé ulice, kde je cca 230 míst bylo volných v 8:45, 11:30 a 14:10 až 8 míst. Tvrzení řady dojíždějících osob, které poukázalo na facebook profilu města Brna a rezidentního parkování v Brně na nepravost tvrzení úředníků bohužel zakládá na pravdě. Téměř pak všichni, kteří kritizovali ostřeji úředníky byla zablokována, jako nežádoucí kritika města a úředníků. V Brně tak vyvstává problém, který začala zavádět ANO 2011 a pokračuje pod vedením ODS a Brno autem.

Pro všechny dojíždějící do Brna by tak bylo ideální, kdyby město přiznalo řadu pochybení a lží, které vedli k jejich útisku, nebo vidině tahání peněz z nich. Samotní rezidentní, kteří systém chválí, ale přitom nejezdí nějako často autem, jak se řada z nich vyjadřuje vůči kritikům systému. Vyvstává tak otázka, jak pomoci všem dojíždějícím do škol a pracujícím do Brna, kteří nevyužívají veřejnou dopravu, která není z kraje Vysočina integrovaná a vyjde je tak dráž, mnohdy i podstatně déle, jak jet vlastním autem. Denní počet dojíždějících do Brna je přitom asi 30 tisíc osob veřejnou dopravou!

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes