Foto Kia

Foto Kia

Značka Kia obdržela další cenné vítězství v soutěži World Car Awards 2024 (Světové auto roku 2024). Vlajková loď značky, čistě bateriové SUV EV9 získalo dva prestižní tituly Světové auto roku i Světový elektromobil roku.

Reklamy

Při výběru 100 významných automobilových novinářů z 29 zemí ocenila porota World Car Awards inovativní design, prostorný sedmimístný interiér a konkurenceschopnou cenu modelu Kia EV9. EV9 je založen na platformě E-GMP a je prvním vozem značky Kia, který je vybaven čistě bateriovou technologií čtvrté generace zajišťující vyšší výkon.

Soutěž World Car Awards, která byla založena v roce 2003, je celosvětově známá jako hlavní měřítko dokonalosti a vůdčího postavení v automobilovém průmyslu a oceňuje pozoruhodné úspěchy v rychle se měnícím automobilovém průmyslu. Před akcí v roce 2024 si Kia připsala již tři vítězství v soutěži World Car Awards – model Telluride jako Světové auto roku a Soul EV jako Světové městské auto v roce 2020, spolu s modelem Kia EV6 GT, který získal titul Světové výkonné auto roku v roce 2023.

“Jsme nesmírně poctěni, že model EV9 byl vyhlášen Světovým autem roku a Světovým elektromobilem roku 2024. Tento triumf je důkazem našeho neochvějného odhodlání posouvat hranice technologické a konstrukční dokonalosti. Další úspěch modelu Kia EV9 nás bude pohánět k tomu, abychom i nadále dodávali výjimečná vozidla, která nově definují zážitek z jízdy pro zákazníky na celém světě,” uvedl Ho Sung Song, prezident a CEO  společnosti Kia Corporation.

Dvě vítězství v soutěži World Car Awards doplňují již tak působivou sbírku ocenění pro model Kia EV9. Od svého uvedení na trh jako první specializované šesti a sedmimístné SUV značky Kia posbíralo řadu ocenění, včetně vítězství v kategorii “Rodinné vozy” v soutěži Golden Steering Wheel Awards, vítězství v kategorii “Užitkové vozidlo roku 2024 v Severní Americe” a vítězství v kategorii “Nejlepší Premium SUV’ v soutěži Newsweek Autos Awards 2023.

“EV9 jasně reprezentuje vizi značky Kia a je dalším důkazem naší oddanosti v kvalitě. Toto ocenění upevňuje pozici značky jako lídra v oblasti řešení udržitelné mobility, která přesahují rámec běžných automobilů. O tuto poctu se dělíme s našimi globálními týmy, které přispěly svým maximálním úsilím k úspěchu EV9,” řekl Sean Yoon, prezident a CEO společností Kia North America a Kia America.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading