• Pá. Srp 19th, 2022

Iveco Streetway na testech v Praze

Kvě 20, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 187
0 0
Doba čtení příspěvku:48 Sekund

Od pátku 20. května 2022 budou mít cestující možnost se na linkách číslo 175 a 165 svézt novým předváděcím autobusem Iveco Streetway 12m. Vozidlo má DPP pronajat na tři týdny a chce v běžném provozu pražské MHD ověřit jeho užitné a provozní vlastnosti včetně technického řešení.

Tento typ vozidla totiž DPP vysoutěžil a s výrobcem společností Iveco Czech Republic uzavřel rámcovou smlouvu na dodání až 100 ks v kategorii Standard a 143 ks v kategorii Kloubový. Na základě zpětné vazby ze zkušebního provozu tak DPP upřesní a případně přizpůsobí některé detaily ve finálním provedení těchto autobusů pro Prahu. První dodávka 15 kloubových autobusů Iveco Streetway 18m je plánována na přelom letošního a příštího roku.

Předváděcí testovací autobus je plně nízkopodlažní na platformě tureckého výrobce Otokar s novým motorem Iveco Cursor 9 splňující nejnovější emisní standard Euro 6, step E. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o krátkodobý pronájem, bude vozidlo vybaveno jen základním odbavovacím a informačním systémem.

 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Praha začala stavět novou tramvajovou trať