Italia Trasporto Aereo (ITA) nahradí Alitalia jako italského národního leteckého dopravce od 15. října. Nástupce zahájí provoz s počtem převzatých 52 letadel. Má v úmyslu zdvojnásobit flotilu do roku 2025 s využitím počátečního kapitálu získaného od činitelů s rozhodovací pravomocí v Římě.

Podle italských médií ITA již požádala o vlastní AOC (osvědčení leteckého dopravce) a chce prodávat letenky na lety od 15. srpna. Nová letecká společnost převezme 85 procent současných letištních časů společnosti Alitalia na letištích Milán-Linate a 43 procent slotů na letišti Řím-Fiumicino.

V první fázi provozu bude flotila ITA provozována s 45 airbusy A319 a A320 s úzkým trupem a sedmi airbusy A330-200 se širokým tělem. Jak uvádí Air Finance Journal, jedenáct Boeingů 777-200ER, kterým je v průměru 18 let, bude staženo.

Nový italský národní dopravce však příští rok rozšíří svou flotilu na 78 letadel. Cílový plán předpokládá až 105 strojů v roce 2025. Která letadla tedy posílí řady ITA?

Mezi novými letadly určitě neuvidíme žádné další Boeingy a embraery v malbě dopravce, protože byl vybrán pouze jeden výrobce. Podle zpráv německého webu aero.de zkoumá ITA nabídky leasingových společností na A320neo a A330-900. Některé z nich jsou stroje vrácené pronajímatelům během krize COVID-19. Jejich výhodou je jejich rychlá dostupnost, a proto novou leteckou společnost z Apeninského poloostrova právě z těchto důvodů zvolila taková letadla. 

Plán počítá s rozšiřováním destinací zvláště pro dálková letadla. Během prvního roku je v plánu rozlétat celou Jižní a střední Ameriku se všemi hlavními městy. Z USA je pak New York, Washington, Chicago, Las Angeles, Houston, Miami a Seatlle. Kanada je zatím jenom s Torontem, o dalších městech zatím není rozhodnuto, ani jak brzo by byli zařazeny do nabídky a plánů rozšiřování. Asie pak počítá s Pekingem, Šanghají, Soulem, Tokyem, Singapur, Hong Kong, Bangkok, Phuket a Dubají.
Admin
Author: Admin

By Admin