GDL oznámilo další výstražnou stávku. Od večera nepojedou vlaky!

Od tohoto čtvrtečního večera se cestující na železnici a dojíždějící budou muset opět připravit na výrazná omezení železniční dopravy po celé zemi.

Reklamy

Německý svaz strojvůdců (GDL) vyzval k 24hodinové výstražné stávce u Deutsche Bahn. Stávka má začít ve čtvrtek večer ve 22:00 a potrvá do pátečního večera do 22:00. Před oficiálním zahájením varovné stávky se však očekávají odříkání vlaků a nebo jejich účelové zpožďování.

Všichni zaměstnanci v oblasti dálkové dopravy a regionální dopravy a také zaměstnanci S-Bahn v Berlíně a Hamburku byli vyzváni ke stávce. Stávka v nákladní dopravě má ​​podle oznámení začít ve čtvrtek večer v 18 hodin. Svaz chce mimo jiné zdůraznit požadavek na zkrácení pracovní doby pro směnové pracovníky. 

Deutsche Bahn kritizovaly GDL za to, že zkazila druhý adventní víkend milionům nezúčastněných lidí. Stávka tak brzy po nástupu zimy a tak krátce před změnou jízdního řádu byla nezodpovědná a sobecká, kritizoval personální ředitel drah Martin Seiler. „Místo vyjednávání a konfrontace s realitou odbory strojvedoucích stávkují za požadavky, které nelze splnit. To je naprosto zbytečné.“ GDL naposledy stávkovala na železnici 15. a 16. listopadu.

Vyjednávání v Transdev selhala tvrdí GDL

Přestože společnosti ve skupině Transdev po dvou varovných stávkách souhlasily s jednáním s GDL o zkrácení týdenní pracovní doby, ve čtvrtém kole vyjednávání 5. prosince „nepředložily obchodovatelnou nabídku“, uvedla ve středu GDL. “Namísto toho nyní předložená nabídka obsahovala dokonce zhoršení stávající úrovně tarifů.”

Zaměstnavatel nabídl zkrácení pracovní doby, které by mělo začít až v roce 2027 a skončit v roce 2029 s průměrnou 36hodinovou pracovní dobou. „Zkrácení pracovní doby, které začne až za tři roky, pro nás není přijatelné,“ řekl spolkový předseda Německé unie strojvůdců (GDL) Claus Weselsky. “Železniční profese se nyní musí stát atraktivnějšími a v blízké budoucnosti musí dojít ke znatelnému snížení zátěže.”

GDL chce nyní rozšířit své varovné stávky a pokračovat v probíhajícím hlasování. Očekává se, že NordWestBahn GmbH, Transdev Hannover GmbH, Transdev Mitteldeutschland GmbH, Transdev Regio Ost GmbH, Transdev Rhein-Ruhr GmbH a Trans Regio Deutsche Regionalbahn GmbH budou opět zahrnuty do nadcházejících stávkových výzev GDL. 

Foto Deutsche Bahn AG / Max Lautenschläger

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém