Fastned ztrojnásobí počet svých rychlonabíjecích stanic v Německu

Fastned, evropská rychlonabíjecí společnost, vyhrála dva top loty s celkem 92 prohledávanými oblastmi na západě a jihozápadě Německa v rámci celostátního tendru „Deutschlandnetz“. V těchto vyhledávacích oblastech je Fastned pověřen zřízením rychlodobíjecích stanic ve spolupráci s obcemi, komerčními a soukromými vlastníky nemovitostí. Jako jeden z vítězů tohoto výběrového řízení od Spolkového ministerstva pro digitál a dopravu má Fastned možnost ztrojnásobit počet svých stanic celostátně a udělat velký krok blíže svému cíli 1000 dobíjecích stanic v Evropě do roku 2030.

Reklamy

Spolkové ministerstvo pro digitál a dopravu iniciovalo výběrové řízení „Deutschlandnetz“ s cílem urychlit celostátní přechod na elektromobilitu. Tendr „Deutschlandnetz“ má zajistit, aby miliony řidičů elektromobilů, kteří vyjedou na silnice, měly snadný přístup k rychlonabíjecím stanicím.

Důkaz důvěry v koncept rychlého nabíjení Fastned

mapa sítě Fastned v Německu

Linda Boll, Country Manager Fastned Germany: “Ve výběrových kritériích přikládalo ministerstvo velký důraz na to, aby stanice byly vstřícné k zákazníkům, aby umožnilo snadné rychlé nabíjení pro každého. Být jedním z vítězů těchto velmi konkurenčních a vyhledávaných -after lots potvrzuje tuto vysokou kvalitu našeho konceptu rychlého nabíjení a odborné znalosti, které jsme si vybudovali v Německu a dalších zemích za posledních 11 let.

Jsem velmi hrdý na to, že nás spolková vláda vybrala jako partnera pro obce, a velmi se těším, že přispějeme k dalšímu rozšiřování infrastruktury pro rychlé nabíjení v Německu.“

Výběrové řízení zahrnovalo pozemky pro šest různých regionů v celém Německu. Fastned se ucházel o čtyři nejstrategičtější losy a získal dva losy, což představuje maximální limit pro Fastned. Dva vyhrané losy dohromady pokrývají 92 vyhledávacích oblastí, na které Fastned získá finance na výstavbu a provoz rychlonabíjecích stanic. Fastned bude nyní pokračovat v identifikaci a nasmlouvání míst pro výstavbu rychlonabíjecí stanice s až 16 rychlonabíjecími body. Za tímto účelem bude Fastned spolupracovat s vlastníky komerčních a soukromých nemovitostí i s místními komunitami a je otevřen návrhům na potenciálně atraktivní lokality, které lze zasílat na adresu standorte@fastned.de .

Urychlení přechodu na elektromobilitu v Německu

Michiel Langezaal, Fastned CEO: „Těšíme se na rozšíření naší spolehlivé, vysoce kvalitní a snadno dostupné rychlonabíjecí sítě i do městských oblastí a okresů na západě a jihozápadě Německa.

Každá nová stanice podpoří naši misi urychlit přechod na elektrickou mobilitu. Komplexní síť rychlodobíjecích stanic povzbudí stále více řidičů k přechodu na udržitelnou elektrickou jízdu, a tím urychlí přechod na energii.

Gratulujeme ministerstvu k jeho strategii, která zajišťuje nasazení rychlonabíjecí sítě po celé zemi. “Výběrové řízení pomůže místním úřadům a komunitám urychlit proces zadávání zakázek nejlepším operátorům na vybudování této tolik potřebné infrastruktury rychlého nabíjení.”

Nové stanice v Německu nabídnou vysoké standardy kvality všech stanic Fastned s cílem zaměřit se na pohodlí a pohodu elektronických řidičů. Budou vybaveny výkonnými rychlonabíjecími body, které běží výhradně na obnovitelné zdroje energie. V závislosti na typu vozidla mohou řidiči nabít svá auta s dojezdem až 300 km za pouhých 15 minut.

Fastned má v současné době v Německu 37 rychlonabíjecích stanic a v následujících letech bude svou síť v zemi i Evropě dále rozšiřovat. Kromě dvou vyhraných lotů v západním a jihozápadním Německu bude Fastned samozřejmě i nadále podporovat rozšiřování infrastruktury pro rychlé nabíjení po celém Německu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Fastned ztrojnásobí počet svých rychlonabíjecích stanic v Německu

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading