Energeticky úsporné osvětlení pro 1 000 vlakových stanic

Letos Deutsche Bahn (DB) převádí své osvětlení na LED diody šetrné ke klimatu nebo jiné energeticky účinné světelné zdroje na zhruba 1000 vlakových nádražích. Ať už jde o osvětlení nástupišť, nápisy nebo vitríny – servisní technici už letos použili tisíce nových LED na zhruba 750 stanicích. DB i tímto způsobem přispívá k úspoře elektřiny na svých stanicích.

Reklamy

Bernd Koch, generální ředitel DB Station&Service AG: „V tomto roce jsme opět udělali velký krok vpřed, pokud jde o energeticky úsporné osvětlení. Do konce roku bude mít téměř polovina našich nádraží energeticky úsporné osvětlení. Na každé stanici, kterou stavíme nebo renovujeme, vždy používáme technologii LED šetrnou ke klimatu. To šetří elektřinu i CO2. A znovu se ukazuje, že nejsme šetrní ke klimatu jen na kolejích, ale také na našich stanicích.“

V posledních pěti letech DB vyměnilo klasické osvětlení za LED nebo jiné energeticky účinné světelné zdroje na zhruba 1600 stanicích. V roce 2022 bude přidáno 1 000 dalších stanic. Výměna ušetří DB přibližně pět gigawatthodin elektřiny ročně. To odpovídá roční potřebě elektřiny asi 1 250 čtyřčlenných domácností. Výměnou žárovek se ročně ušetří přibližně 2 700 tun CO2. Další výhodou moderního osvětlení je, že vydrží mnohem déle.

DB již optimalizovala osvětlení na většině velkých stanic, včetně např. Essen Hbf, Köln Hbf, Darmstadt Hbf, Rostock Hbf, Berlin-Spandau Bf, Chemnitz Hbf, Rosenheim Hbf. a řady menších stanic. DB důsledně spoléhá na moderní a energeticky úspornou osvětlovací techniku ​​pro novou výstavbu a přestavbu zařízení stanic, jako jsou systémy značení, cedule, vitríny nebo přístřešky proti počasí.

Foto Deutsche Bahn

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém