Nová linka Wendlingen–Ulm: Poslední přípravy na uvedení do provozu

Deutsche Bahn (DB) je na domácím úseku s přípravami na zprovoznění nové linky Wendlingen–Ulm. Strojvůdci aktuálně sbírají zkušenosti na trase. Se změnou jízdního řádu od 11. prosince budou tisíce cestujících těžit z většího a rychlejšího spojení mezi Stuttgartem a Mnichovem každý den. Díky nové trase Wendlingen–Ulm v budoucnu ušetří zhruba 15 minut.

Olaf Drescher, projektový manažer a generální ředitel DB Projekt Stuttgart-Ulm GmbH: „Uvedením nové linky do provozu zažehujeme turbo pro obrat mobility na jihozápadě. Začíná za čtyři týdny a cestující budou ohromeni: rychlejší spojení, více vlaků mezi Stuttgartem a Mnichovem a vyhlídka aut uvízlých v provozu na dálnici, která vede souběžně s trasou. Všechna ta námaha stála za to!”

Rozsáhlé tréninkové jízdy s ICE a regionálními vlaky

Nová vysokorychlostní trať je již kompletně dokončena. Několikrát denně tam absolvuje kolem 250 strojvedoucích tzv. trasové zákaznické jízdy s ICE a regionálním vlakem. Učí se vše, co je potřeba k tomu, aby tam v budoucnu mohli řídit vlaky, například topografické vlastnosti trasy, vzdálenosti mezi návěstními úseky nebo uspořádání kolejí ve stanicích.

Výhody pro cestující v dálkové a regionální dopravě

Nová infrastruktura vytváří základ pro atraktivnější železniční dopravu. V dálkové dopravě se díky nové vysokorychlostní trati zkrátila doba jízdy mezi Stuttgartem a Ulmem zhruba o 15 minut. Z toho mají prospěch například i cestující mezi NRW a Bavorskem. Zároveň se denní rozsah dálkových spojů mezi oběma zemskými metropolemi Stuttgartem a Mnichovem zvýší o zhruba 20 až 90 jízd.

Díky vysokorychlostní trati existuje mnoho nových atraktivních nabídek v regionální dopravě: S novým vlakovým nádražím v Merklingenu se otevírá celý region pro železnici a dojíždějící ve Stuttgartu a Ulmu na Albu v Tübingenu a Reutlingen může cestovat rychleji.

Foto DB, ICE nad Švábskou Albou

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →