Emirates posiluje spojení do Austrálie

Airbus A380 s novým livery. Foto Emirates

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, od 1. října posílí svůj provoz do Austrálie. Druhý denní let mezi Dubají a Brisbane bude operován Airbusem A380 a od 1. prosince Emirates přidá druhou denní linku z Dubaje do Perthu, na kterou nasadí Boeing 777-300ER.

Reklamy

Druhý let A380 Emirates s označením EK430 bude odlétat z Dubaje ve 02:30 a do Brisbane přiletí ve 22:20. Zpáteční let EK431 bude z Brisbane odlétat v 01:55 a do Dubaje přiletí v 10:05. Všechny časy jsou místní.

Druhý let do Perthu bude operován Boeingem 777-300ER. Od 1. prosince bude let s označením EK424 odlétat z Dubaje v 9:15 a do Perthu přiletí následující den v 00:05. Zpáteční let EK425 bude z Perthu odlétat v 6:00 a do Dubaje přiletí ve 13:10. Všechny časy jsou místní.

Barry Brown, viceprezident divize Australasia společnosti Emirates, uvedl: „Máme radost, že můžeme Australanům nabídnout více možností díky rozšíření našeho provozu. Toto navýšení dokládá význam obou stran pro cestovní ruch a obchod, stejně tak závazek Emirates zajistit pohodlné spojení do Dubaje. Díky postupnému posilování našeho provozu se nám daří vytvářet přístup k rozmanitým byznysovým, volnočasovým a kulturním aktivitám bez ohledu na to, zda se jedná o odpolední spoje z Dubaje do mnoha destinací v Evropě na palubě druhého letu z Perthu nebo o zážitek z cesty na palubě A380 do Brisbane a zpět do téměř padesátky dalších měst.“

Gert-Jan de Graaff, výkonný ředitel letiště Brisbane, k tomu dodává: „Letadlo A380 nám umožní každý rok přepravit až o 100 tisíc cestujících více mezi Queenslandem a Evropou, která je naším druhým nejvytíženějším mezinárodním regionem. Emirates do Brisbane létá již 21 let a je naším největším komerčním přepravcem cestujících z/do Evropy. Důležité je také zmínit, že společnost Emirates vyniká v leteckých operacích nad oblastí zálivu, čímž se jí daří snižovat dopady hluku na místní obyvatelstvo. Více než dvě třetiny nočních letů uskutečnila Emirates v období od července do prosince 2023 nad Moretonským zálivem.“

Úřadující ministr pro cestovní ruch západoaustralské vlády, John Carey, uvedl: „Jedná se o důležitý krok v rámci obnovy letecké dopravy do Západní Austrálie, který posiluje pověst Perthu jako vstupní brány do této oblasti. Zajištění dalších přímých letů je také zásadní pro posílení příjezdové turistiky a vytvoření nových pracovních míst v odvětví cestovního ruchu a pohostinství.“

Provozní ředitel letiště Perth, Scott Woodward, říká: „Druhá denní linka Emirates je pro nás skvělou zprávou, která pomůže v Perthu významně posílit její kapacity, ročně až o 250 tisíc míst. Toto posílení přináší více možností pro byznysové a volnočasové cesty a pomůže navýšit počty zahraničních návštěvníků v Západní Austrálii. Těšíme se na spolupráci se společností Emirates a věříme, že druhá linka bude stejně oblíbená jako ta první.“

Modernizací provozu pomocí letadel A380 do Brisbane a obnovení druhé linky do Perthu se navýší týdenní kapacita do Austrálie o dalších 6 900 míst a uspokojí se tak rostoucí poptávka po mezinárodních cestách přes Dubaj do více než 140 destinací v rámci globální sítě Emirates.

Mimo to dojde také k usnadní letecké přepravy pro dovoz a vývoz zboží, což dále podpoří australské podniky a specializovaná průmyslová odvětví.

Druhý denní let Emirates mezi Dubají a Perthem zajistí další spojení s evropskými, africkými a blízkovýchodními destinacemi. Zákazníci, kteří létají z Brisbane do oblíbených destinací, jako je Velká Británie, Itálie, Francie, Turecko, Pákistán a Egypt, budou rovněž moci využít navýšení kapacity sedadel, které nabízí dvojnásobek denních letů na palubě letadla A380.

Druhá linka Emirates do Brisbane s označením EK430/431 na palubě Boeing 777-300ER, která začne létat v červnu 2023, byla realizována díky fondu vlády Queenslandu na podporu investic do letectví. Odhaduje se, že tento dodatečný let přinese do Queenslandu dalších 129 210 míst a zhruba 38 610 návštěvníků, včetně jejich útraty za přenocování v hodnotě 75 milionů dolarů ročně. Díky tomuto fondu mohou nyní Emirates rozšířit tuto službu na palubě letadla A380 a přinést do Queenslandu další cestovní a byznysové příležitosti.

Společnost Emirates v současné době provozuje do Austrálie 63 letů týdně do Brisbane, Perthu, Sydney a Melbourne, a to na palubě letadel A380 a Boeingu 777, které týdně přepraví 56 000 cestujících. Letecká společnost nedávno oznámila, že od 1. února zdvojnásobí nabídku sedadel Premium Economy na letech do Melbourne a doplní tak dvě denní linky A380 do Sydney v konfiguraci čtyř letových tříd.

Cestující, kteří letí do Austrálie se společností Emirates, si mohou užít ty nejlepší zážitky v oblacích a vychutnat si několikachodové regionálně inspirované menu sestavené týmem oceňovaných šéfkuchařů, a to vše doplněné širokým výběrem exkluzivních nápojů. Nechybí ani široká nabídka zábavního systému Emirates ice s 6 500 kanály pečlivě vybraného obsahu, včetně filmů, televizních pořadů, hudby, podcastů, her, audioknih a mnoho dalšího.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Emirates posiluje spojení do Austrálie

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading