Emirates podepsala smlouvy se společností Safran v celkové hodnotě 1,2 miliardy USD

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, uzavřela smlouvy se společností Safran v celkové hodnotě více než 1,2 miliardy USD. Klíčovou z nich je zakázka na nejnovější generaci sedadel Safran v hodnotě 1 miliardy USD pro novou flotilu letadel Airbus A350, Boeing 777X-9 a stávající letadla Boeing 777-300 společnosti Emirates.

Tato zakázka zahrnuje sedadla do Business, Premium Economy a Economy Class pro letadla Emirates Airbus A350 a na sedadla do Business, Premium Economy a Economy Class pro letadla Boeing 777X-9. Nová sedadla nabídnou řadu vylepšení, která nastavují nový standard komfortu, soukromí a pohodlí, včetně velkorysého prostoru, řady luxusních prvků, stylových interiérových povrchů a technologií nové úrovně v každé třídě.

Tato smlouva představuje také významnou exportní zakázku pro francouzskou společnost a je součástí pokračujících investic společnosti Emirates ve Francii a Evropě.

Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, řekl: „Společnost Safran je pro Emirates klíčovým partnerem a úzce spolupracujeme na tom, abychom naše budoucí kabiny přetvořili a pozvedli díky chytrému designu a nejnovějším technologiím. Ty byly rozhodujícími faktory při výběru typů sedadel, která budou upravena na míru společnosti Emirates.  Dnešní oznámení je významné nejen proto, že upevňuje partnerství mezi společnostmi Emirates a Safran, ale také proto, že podporuje leteckou výrobu a širší hodnotový řetězec ve Francii a v celé Evropě.“

„Společnost Safran je velmi hrdá na své dlouhodobé strategické spojenectví se společností Emirates,“ řekl generální ředitel společnosti Safran Olivier Andriès. „Pokračování našeho třicetiletého partnerství podtrhuje závazek společnosti Safran k inovativním řešením pro interiéry letadel, jejich vybavení a služby, které zajišťují nejlepší možný zážitek pro cestující. Nově uzavřené dohody vytvářejí předpoklady pro další růst společnosti Safran spolu s naším zákazníkem, který je lídrem na světovém trhu.“

Kromě sedadel bude společnost Safran Cabin dodávat flotile A350 společnosti Emirates také palubní kuchyňky (galley), které odpovídají vysokým standardům letecké společnosti v kvalitě a designu. Galley, jak pro flotilu A350, tak pro flotilu B777-9 společnosti Emirates, budou vybaveny vložkami GEMini a novým špičkovým typem NUVO s pokročilými funkcemi, účinností a technologiemi.

Společnost Safran Landing Systems flotile letadel Emirates A350 dodá vysoce výkonná kola a karbonové brzdy. Tyto brzdy nabízejí výraznou úsporu hmotnosti a vyznačují se jedinečnou konstrukcí, která zajišťuje lepší chlazení pro zkrácení doby obratu (TAT) a zvýšení dostupnosti flotily.

Společnost Safran Passenger Innovations poskytne společnosti Emirates své řešení RAVE AeroConnect Ka, které umožňuje připojení více poskytovatelů a frekvencí. Díky tomuto komplexnímu řešení společnost Emirates nabídne bezkonkurenční flexibilitu v oblasti zábavy a výběru poskytovatele. Řešením agnostického satelitního připojení společnosti Safran bude vybaveno 50 letadel Airbus A350, 60 letadel Airbus A380 a 50 letadel Boeing 777X-9.

Podpora modernizace

Kromě poskytování vybavení pro novou flotilu Emirates společnost Safran úzce spolupracuje s leteckou společností také na jejím současném programu modernizace, v rámci nějž poskytne nová sedadla pro letouny Boeing 777 a Airbus A380.

Údržba, běžné a generální opravy

Společnost Safran Landing Systems bude pro společnost Emirates exkluzivně provádět generální opravy nosného podvozku pro flotilu letadel A380. Široká síť společnosti Safran Landing Systems, která zahrnuje zařízení v Singapuru a Francii, poskytne společnosti Emirates odborné znalosti, schopnosti a na míru šité podpůrné služby pokrývající životní cyklus přistávacích systémů letounu A380.

Kromě toho společnost Emirates podepsala se společností Safran Aerosystems desetiletou servisní smlouvu pokrývající opravy a údržbu bezpečnostních a kabinových systémů letounu Boeing 777. Závod společnosti Safran Aerosystems na Blízkém východě se nachází v blízkosti letiště Al-Maktoum v Dubaji a bude poskytovat služby údržby, které dále zvýší provozní efektivitu společnosti Emirates.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Emirates podepsala smlouvy se společností Safran v celkové hodnotě 1,2 miliardy USD

  1. Emirates podepsala smlouvy se společností Safran v celkové hodnotě 1,2 miliardy USD – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 16/11/2023 at 18:14

    […] Continue reading Emirates podepsala smlouvy se společností Safran v celkové hodnotě 1,2 miliardy… […]

Comments are closed.

%d