Dvě třetiny cestujících regionálních vlaků ve Šlesvicku-Holštýnsku mohou využívat WiFi

To je někdy případ internetu v regionálních vlacích: „Nenalezeny žádné sítě WiFi,“ zní stále zpráva například na trase Hamburg-Westerland. To se má v dohledné době změnit.

Vybavení regionálních vlaků WiFi ve Šlesvicku-Holštýnsku postupně postupuje. Bezdrátovou síť může v současnosti využívat 65 procent cestujících, uvádí místní dopravní společnost Nah.SH. V létě příštího roku se očekává, že toto množství vzroste na 68 procent, až budou všechny moderní bateriové vlaky jezdit na trase Kiel-Lübeck-Lüneburg.

Očekává se, že modernizace bažinných železničních vozů na trase Hamburk–Westerland bude dokončena do konce roku 2025. Poté bylo řečeno, že kvóta WLAN vzroste na 85 procent. 94 procent cestujících by pak mělo mít možnost využívat síť od prosince 2027, kdy budou linky RB 61/71 mezi Wrist/Itzehoe a Hamburkem vybaveny novými vozidly. Přehled nebere v úvahu hamburskou S-Bahn a regionální vlaky do Meklenburska-Předního Pomořanska.

Foto © DB AG / Uwe Miethe

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Dvě třetiny cestujících regionálních vlaků ve Šlesvicku-Holštýnsku mohou využívat WiFi

  1. Dvě třetiny cestujících regionálních vlaků ve Šlesvicku-Holštýnsku mohou využívat WiFi – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 30/10/2023 at 17:13

    […] Continue reading Dvě třetiny cestujících regionálních vlaků ve Šlesvicku-Holštýnsku mohou … […]

Comments are closed.

%d