Dopravní podnik Olomouce obnoví provoz tramvaje do Pavloviček se rozjedou v sobotu 11. listopadu

Tramvajový provoz linky č. 4 v úseku Hlavní nádraží – Pavlovičky Dopravní podnik obnoví v sobotu 11. listopadu 2023. Tramvaje tuto část města neobsluhují od 17. října, kdy došlo při dopravní nehodě a následném požáru k zásadnímu poškození trolejového vedení i kolejového svršku.

„Obdrželi jsme dílčí části kolejové konstrukce, které bylo nutné vyrobit na zakázku. Pokud nám a dodavatelským firmám bude přát počasí, tak v sobotu bude provoz v této části města obnoven,“ uvedl předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce, Jaroslav Michalík.

Cena aktuálně probíhajících oprav přesáhla dva miliony korun. Zprovoznění trati bude zatím provizorní. “Čekáme ještě na další znalecké posudky a diagnostiky, které provádí Správa železnic a mají určit, zda bude nutné vyměnit celé kolejové křížení. K tomu by v případě potřeby došlo v příštím roce,” doplnila mluvčí DPMO Anna Sýkorová.

Obsluhu v lokalitě zatím zajišťuje náhradní autobusová doprava X4. Od sobotního rána vyjedou na trať znovu už tramvaje dle jízdního řádu, na který byli cestující zvyklí.

Foto mhd-olomouc.cz

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →