Deutsche Bahn AG / Oliver Lang

Dobrých deset týdnů před začátkem fotbalového mistrovství Evropy v Německu už podle spolkového ministra dopravy Volkera Wissinga (FDP) železnice prodala fotbalovým fanouškům desítky tisíc jízdenek.

Reklamy

Během mistrovství Evropy by každý den jezdilo 14 zvláštních vlaků s 10 000 sedadly navíc, řekl politik FDP novinám mediální skupiny Funke (nedělní vydání). „Železnice již prodala asi 50 000 lístků fotbalovým fanouškům, kteří se turnaje zúčastní letos v létě.“ Společnost umožňuje fanouškům, kteří mají jízdenku, cestovat mezi místy za 29,90 eur v každém směru. Majitelé jízdenek si mohou nabídku rezervovat od poloviny ledna. Na fotbalový turnaj, který začíná 14. června, bylo k dispozici celkem 2,7 milionu jízdenek.

Deutsche Bahn AG / Oliver Lang

Na pozadí teroristického útoku v Moskvě se Wissing vyjádřil i k možným bezpečnostním obavám. “Všichni zúčastnění si uvědomují, že požadavky na bezpečnost se zvyšují,” řekl. „Zatím ve všech případech bezpečnostní systémy fungovaly tak, že k žádné nehodě nedošlo; I když v posledních letech došlo na síti cest k opakovaným sabotážím.

Wissing nabídl perspektivu posílení bezpečnostních opatření. „Kontroly na nádražích provádějí pracovníci železniční bezpečnosti a federální policie. Pokud budou nutná zvýšená opatření, budou přijata,“ řekl ministr. „Co není možné, je bezproblémově monitorovat infrastrukturu, jako je ta železnice, na každém místě. Proto se používá vhodná bezpečnostní technologie.“

S cílem zvýšit bezpečnost ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) nedávno během turnaje vyhlásila kontroly na německých hraničních přechodech. Asociace cestujících Pro Bahn reagovala radostně na prodejní čísla za vstupenky pro fanoušky. “To je dobrý začátek.” Jako vždy bude většina fanoušků cestovat autem a autobusy najatými pro skupiny, jako je Flixbus. V mnoha případech bude také použita německá jízdenka,“ řekl Funke novinám čestný předseda Pro-Bahn Karl-Peter Naumann.

Předpokládá, že počet prodaných vstupenek se bude nadále zvyšovat. Naumann dále řekl, že během turnaje neočekává jen dochvilnost od trati. „Je důležité, aby Deutsche Bahn během evropského šampionátu poskytovaly informace alespoň dvojjazyčně, zejména s ohledem na využití kapacity a alternativy,“ uvedl zástupce cestujících.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading