• 04/07/2022 01:35

Delta ukončila spolupráci s Aeroflotem díky Ruské agresi na Ukrajině

ByAdmin

Úno 27, 2022 , , , , ,
Stránka navštívena: 103
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 45 Sekund
Nebude trvat dlouho, než bude Rusko odříznuto od pravidelných leteckých tras do zbytku světa.
“Delta Air Lines v pátek uvedla, že pozastavuje spolupráci s ruským dopravcem Aeroflot, protože se nadále šíří dopad ruské invaze na Ukrajinu.
Jejich partnerství umožňovalo zákazníkům rezervovat si místa na svých letech.
„Delta stáhla codeshare provozované ve spojení s ruskou národní leteckou společností Aeroflot, s okamžitou platností,“ uvedla Delta se sídlem v Atlantě „Odstranili jsme náš kód ze služeb provozovaných Aeroflot za moskevským letištěm Šeremetyevo a odstranili jsme kód Aeroflotu ze služeb provozovaných Deltou z Los Angeles a New York-JFK. Ubytování bude zajistíme pro zákazníky, kterých se tyto změny dotýkají. “
Velká Británie ve čtvrtek zakázala Aeroflot létat do země a Rusko se odvděčilo uzavřením vzdušného prostoru britským dopravcům. Americké ministerstvo dopravy se nevyjádřilo k tomu, zda bude následovat. Aeroflot měl stále v plánu letět do New Yorku z Moskvy v sobotu a má naplánováno 56 letů mezi USA a Ruskem v březnu, podle leteckých údajů a poradenské firmy Cirium.
Britské aerolinky a další dopravci byli kvůli konfliktu nuceni zrušit lety nebo změnit směrování kolem Ruska. Ukrajina uzavřela svůj vzdušný prostor před ruskou invazí a evropští letečtí představitelé varovali letecké společnosti, aby nepřelétaly zemi ani části západního Ruska.  KLM Royal Dutch Airlines, partner společnosti Delta, v pátek sdělil CNBC, že zrušila některé své ruské spoje.
„Rozhodli jsme se v této době, vzhledem k nejisté situaci, že nedovolíme naší posádce přespat v Rusku,“ uvádí se v prohlášení. „Proto není možné uskutečnit noční let do Moskvy, takže jsme ho zrušili. “
Letecké společnosti dříve zrušily ukrajinskou spoje.

Delta nelétá do Ruska ani na Ukrajinu.

Delta a Aeroflot jsou členy aliance leteckých společností SkyTeam. SkyTeam se hned nevyjádřil k tomu, zda bude Aeroflot vyřazen z aliance.
Takzvané dohody o codeshare umožňují leteckým společnostem prodávat místa při letenkách do destinací, které jejich vlastní letecká společnost nebo dopravci tyto dohody často využívají k tomu, aby zákazníkům poskytli větší mezinárodní dosah. V současné době, ale téměř všichni dopravce v Evropě přestávají létat na Rusko a Ukrajinu. Do Ruska z bezpečnostních důvodů a zároveň, jako sankci za zločiny, které páchá Ruský režim válkou na Ukrajině.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %