ilustrační foto BVG

Začátkem příštího měsíce bude požadavek na masku zrušen také v Dolním Sasku, Brémách, Hamburku, Hesensku, Porýní-Falcku, Severním Porýní-Vestfálsku a Sársku.

Reklamy

Rozhodnutí ukončit požadavek na masky v místní hromadné dopravě oznámily spolkové země v pátek. Od 2. února se tak v NRW a Hamburku od 1. února již nebudou muset nosit pokrývky úst a nosu v autobusech a vlacích. Požadavek masky v celostátní dálkové dopravě, například při cestování s Deutsche Bahn, bude rovněž zrušen. V pátek ráno to oznámil spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach (SPD).

V místní dopravě byla povinnost masky zpočátku zrušena v Bavorsku, Sasku-Anhaltsku a Šlesvicku-Holštýnsku – nyní následují příklad ostatní země. “Musíme se jen více spoléhat na osobní zodpovědnost a dobrovolnost,” řekl Lauterbach v Berlíně. Povinnost nosit roušku v dálkovém provozu by měla podle zákona o ochraně před infekcemi trvat do 7. dubna. Po 2. únoru stále platí požadavek masky na klinikách, pečovatelských domech, lékařských praxích a dalších zdravotnických zařízeních.

Předseda parlamentní skupiny FDP v hesenském zemském parlamentu René Rock označil ukončení požadavku na maskování v autobusech a vlacích za nezbytný a dlouho očekávaný krok. “Občané mohou při jednání s Coronou jednat na vlastní odpovědnost a nepotřebují žádná vládní nařízení,” vysvětlil.

ilustrační foto BVG

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading