Vysokorychlostní vlak od CRRC pro Indonésii. Foto CRRC

Poslední dodávka vysokorychlostních elektrických osobních vlaků vyrobených v Číně 350 km/h skupinou CRRC upravených pro vysokorychlostní železnici Jakarta-Bandung v Indonésii vyplula z čínského Qingdao 28.4.2023 do země jihovýchodní Asie, čímž byl dokončen první čínská export vysokorychlostních vlaků do světa. Současně jde o první vlaky v Indonésii, které jezdí rychlostí vyšší, než 160 km/hod.

Reklamy

Společnost CRRC Qingdao úspěšně uvedla do provozu první vysokorychlostní vlak Yawan s rychlostí 350 km/h pro vysokorychlostní trať Jakarta – Bandung dlouhou 143 km, což je poprvé, kdy společnost exportovala svou vysokorychlostní technologii.

Osmivozové vlaky se skládají ze čtyř poháněných a čtyř přívěsných vozů, kdy každý má kapacitu pro 601 cestujících. Vozy jsou plně klimatizované, vybavené uzavřeným vakuovým WC, informačním systémem, včetně barového prostoru uprostřed soupravy.

Problémy se stavbou tratě i pozemky prodloužili otevření

CRRC Qingdao zajistilo kontrakt v hodnotě 2,51 miliardy jüanů (370 milionů USD) na 11 vlaků v dubnu 2017. Indonéský projekt se však dostal do potíží. Překročení nákladů, akvizice pozemků a technické problémy posunuly odhadované datum dokončení v roce 2019, kdy byla v roce 2015 podepsána smlouva s konsorciem Kereta Cepat Indonesia-China (KCIC).

KCIC se skládá ze čtyř indonéských státních společností, které drží 60% podíl, a China Railway International a čtyř dalších čínských firem, které drží zbývajících 40%. PT Kereta Api Indonesia (PT KAI) nahradil PT Wika jako vůdce indonéského konsorcia v srpnu 2021.

V současné době se očekává, že linka bude uvedena do provozu v červnu 2023, přičemž výstavba je údajně z 80 % dokončena. Pokládání kolejí začalo v dubnu 2022. Indonésie se také zavázala poskytnout státní prostředky na pokrytí zvýšených nákladů na projekt, které nyní činí 8 miliard USD ve srovnání s 6,07 miliardami USD, když byl projekt spuštěn. Podle PT KAI Komise VI indonéské Sněmovny reprezentantů 3. srpna souhlasila s dodatečnou kapitálovou injekcí ve výši 4,1 bilionu rupií (280 milionů USD) pro fiskální rok 2023, aby byl projekt dokončen.

Indonéská a čínská vláda se v minulém roce zavázaly urychlit výstavbu projektu. Schéma je považováno za stěžejní projekt v rámci čínské iniciativy Belt and Road (BRI).

Foto CRRC

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “CRRC dodává vysokorychlostní vlaky do Indonesie

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading