City Airlines zahájí letový provoz v létě 2024

Nově založené City Airlines ze skupiny Lufthansa zahájí letový provoz v létě 2024. Letecká společnost byla založena loni a v červnu obdržela od Spolkového úřadu pro letectví osvědčení provozovatele (AOC). Bude nabízet své lety z uzlů v Mnichově a Frankfurtu, a tedy i služby vyzvednutí a odletu pro Lufthansu. City Airlines působí vedle Lufthansa CityLine. Nábor provozního personálu začne v listopadu 2023. Na startu se hledají piloti a palubní průvodčí.

Konkurenční posílení sítě na krátké vzdálenosti je zásadní pro tržní pozici skupiny Lufthansa a plánovaný růst dálkových linek na německém trhu. Cílem společnosti je posílení hubů Mnichov a Frankfurt s lokálními destinacemi, včetně vnitrostátních uzlů a spojit je s Evropskými městy, ať už těmi hlavními, nebo druhými největšími městy v jednotlivých státech. 

Za účelem dlouhodobého umístění City Airlines na trhu jsou při náboru na pozice v kokpitu zohledněni také anglicky mluvící piloti. Při obsazování pozice mají přednost uchazeči s předchozí praxí. Pro zájemce v rámci skupiny lze vyjednat nabídky na podmínky dobrovolného přechodu. To zahrnuje zejména zaměstnance Lufthansa CityLine.

„S City Airlines chceme vytvořit perspektivy pro nadcházející desetiletí a zajistit udržitelná pracovní místa v Německu. Jedině tak můžeme růst a udržitelně posilovat uzly v Mnichově a Frankfurtu,“ říká Jens Fehlinger, výkonný ředitel City Airlines.

Diskuse se sociálními partnery s cílem dohodnout se na podmínkách pro konkurenceschopná a jistá pracovní místa již začala.

Zákazníci a cestující společnosti Lufthansa se mohou těšit na zákaznickou zkušenost Lufthansy na palubě City Airlines. City Airlines zahajují letový provoz s letadly A319. Skupina Lufthansa také aktuálně vyhodnocuje možné využití letadel Airbus A220 nebo Embraer.

Foto : Airbus A319, Vizualizace Lufthansa Group

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “City Airlines zahájí letový provoz v létě 2024

  1. City Airlines zahájí letový provoz v létě 2024 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 28/10/2023 at 14:16

    […] Continue reading City Airlines zahájí letový provoz v létě 2024 at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d