• 07/07/2022 03:02

Austrian Airlines ztenčuje letový plán

Stránka navštívena: 2055
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Austrian Airlines (AUA) zkracují letový řád. Četné lety budou zrušeny v prvním čtvrtletí nového roku, řekla v pondělí mluvčí AUA Yvonne Wachholder.

„Od ledna do konce března budou úpravy prováděny v jednociferných procentech. Jednak dojde ke zrušení letů, ale také ke snížení frekvencí na často využívaných trasách, takže lety budou kombinovány,“ řekl Wachholder v pondělí večer na Ö1.

Bologna, Lipsko a Kolín nad Rýnem

Podle zprávy se to týká mezikontinentálních spojů, například do Montrealu a Teheránu, v rámci Evropy jsou linky do Boloně, Lipska a Kolína nad Rýnem. Důvod: Rezervace byly zrušeny. “Je to obecná nejistota, ale v posledních několika měsících nebo během celé pandemie jsme také viděli, že rezervace jsou prováděny ve velmi krátkém čase, protože chcete jen počkat a uvidíte, jak se změní předpisy a situace,” řekl Wachholder. Většina cestujících, která zrušila rezervace, nakonec na poslední chvíli učinila znovu rezervace. 

Sesterská společnost Swiss také ruší od ledna do března téměř 3000 letů, jak bylo oznámeno. Mateřská společnost AUA Lufthansa ruší každý desátý let. To je 33 000 spojení. O třetinu v lednu omezí letový program také největší evropská nízkonákladová letecká společnost Ryanair, mateřská společnost Lauda Europe. Celkově v Evropě klesne na začátku roku a v celém prvním čtvrtletí provoz o 35% oznámených spojů, dle informací jednotlivých leteckých společností.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %