Společnost ATR oznámila ve středu (16. září) první let svého nového účelového regionální nákladního letadla. Model ATR 72-600F poskytne provozovatelům nákladních letadel výhody nejmodernějšího regionálního turbovrtulového letadla.

Nové ATR vzlétlo ve středu (16. září) ve 14:00 z letiště v Toulouse. První let trval dvě hodiny a během letu posádka provedla na palubě několik testů, aby zkontrolovala výkon nového letadla. První letadlo tohoto typu bude dodáno společnosti FedEx Express, největší světové nákladní letecké a expresní přepravní společnosti, která v listopadu 2017 zadala závaznou objednávku na 30 letadel plus 20 opcí. Příchod tohoto nového nákladního vozu dále posiluje vedoucí pozici společnosti ATR na regionálním trhu nákladní dopravy, kde nákladní letadla ATR již tvoří třetinu provozovaného regionálního nákladních letadel.

Zcela nové nákladní letadlo přímo z továrny ATR poskytne dopravcům řadu jedinečných výhod. Díky velkým nákladním dveřím, které jsou součástí původního designu a mají stejný široký průřez jako všechna letadla ATR, bude nákladní letadlo schopné pojmout hromadný náklad i standardní palety a kontejnery. Letoun také poskytne dopravcům nejnovější sadu avioniky, kterou lze neustále vylepšovat. To účinně zajišťuje kabina modelu 600F, která je připravena na budoucnost, a umožňuje leteckým společnostem těžit z budoucích inovací, které dále zvýší výkon letadla.

Admin
Author: Admin

By Admin